Archívum – Szezon 13/14 – Német Szuperkupa

A Borussia Dortmund nyerte meg a Német Szuperkupát, miután hazai pályán 4-2-re legyőzte a Bayern Münchent. Marco Reus és Arjen Robben is duplázott a mérkőzésen, Pep Guardiola pedig nem tudta első trófeáját elhódítani új csapatával.

A kezdeti tapogatózó játékot követően a Dortmund szinte a semmiből szerezte meg a vezetést a hatodik percben. A Bayern játékosai – tőlük szokatlan módon – eladták a labdát a saját térfelükön, Robert Lewandowski ezt kihasználva betekerte a jobb oldalról a labdát középre, amelyet Sven Bender fejelt le a földre. Mindenki arra számított, hogy Tom Starke könnyedén megfogja a labdát, ehelyett kiejtette a kezéből, Marco Reus pedig köszönte a lehetőséget, és öt méterről, bevetődve fejelte a kapuba a labdát. 1-0

Ezt követően a müncheniek feljebb kapcsoltak egy szinttel, Xherdan Shaqiri kétszer is közel járt a gólszerzéshez, de Roman Weidenfeller eszén nem tudott túljárni. Közben persze a Dortmund sem tétlenkedett, a gólszerző Reus kis híján egy gólpasszt is kiosztott, de Starke hatalmas bravúrral mentett Robert Lewandowski öt méterről leadott lövését követően a 19. percben.

Ezután a játékvezető, ivószünetet rendelt el a nagy hőség miatt. A folytatást követően mind a két csapat előtt adódtak lehetőségek, de újabb gól már nem született az első félidőben.

Ezt követően a második félidő elején kinyíltak a gólcsapok. Az 54. percben Philipp Lahm nagyszerű jobb oldali beadását követően Arjen Robben bólintott senkitől sem zavartatva a bal alsó sarokba öt méterről. 1-1

A középkezdést követően szinte azonnal jött a Dortmund válasza, Gündogan jobb oldali beadását Daniel van Buyten csúsztatta gyönyörű mozdulattal kapuba, apró szépséghiba, hogy a sajátjába… 2-1

A hazaiak megérezték, hogy ellenfelük megroggyant, egy perccel Van Buyten öngólját követően Gündogan volt eredményes egy villámgyors kontrát követően. A Dortmund nyolcasa 15 méterről lőtte ki a kapu bal oldalát, ebben segítségére volt a kapufa is. 3-1

Hét perccel később újra visszahozta magának a reményeket a Bayern. Megint Lahm és Robben volt a főszereplő, előbbi jobb oldali beadását váltotta gólra a holland, akire érthetetlen módon ennél a helyzetnél sem jutott dortmundi játékos. Robben mintegy 14 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot fordulásból. 3-2

A mérkőzés hátralévő részében a Bayern érthető módon mindent feltett egy lapra, Thomas Müller a keresztlécet is eltalálta, de a gól nem jött össze a vendégeknek. Ellenben a Dortmund a 86. percben lezárta a mérkőzést: Lewandowwski indításával Pierre-Emerick Aubameyang lépett ki, majd önzetlenül kiszolgálra Reust, aki Lahm mellett a hálóba lőtt hat méterről. 4-2

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Grosskreutz, Hummels, Subotic, Schmelzer – Sahin, S. Bender (Kehl, 46.) – Blaszczykowski (Aubameyang, 72.), Gündogan (Papasztathopulosz, 88.), Reus – Lewandowski.
Bayern München: Starke – Lahm, J. Boateng, Van Buyten, Alaba – T. Alcántara – Robben, Th. Müller, Kroos (Dante, 86.), Shaqiri (Schweinsteiger, 67.) – Mandzukic (Pizarro, 75.).
Gólszerzők: Reus (6., 86.), Van Buyten (56. – öngól), Gündogan (57.), ill. Robben (54., 64.)