Átigazolási hírek

Archívum – Szezon 14/15 – Német Szuperkupa

A Borussia Dortmund nyerte a német Szuperkupát, miután 2–0-ra legyőzte a bajnok és kupagyőztes Bayern Münchent. A BVB az első félidőben Henrih Mhitarjan góljával szerezte meg a vezetést, majd Pierre-Emerick Aubameyang állította be a végeredményt egy remek fejessel.

A megfiatalított kezdővel felálló Bayern München kezdte jobban a Borussia Dortmund elleni német Szuperkupa-mérkőzést, a bajorok mezőnyfölényt alakítottak ki az első percekben. Sőt, Xherdan Shaqiri révén lövésig is jutottak, a svájci válogatott kísérletét azonban nagy bravúrral hárította Mitch Langerak, majd a kipattanót kivágták a fekete-sárgák.

Negyedóra elteltével folyamatosan vette át a játék irányítását a Dortmund, mely a 18. percben kis híján előnybe került. Jerome Boateng hozta kellemetlen helyzetbe Manuel Neuert egy pontatlan hazaadással, a válogatott kapus épp a gólvonalról tudta elrúgni a labdát becsúszva. A 23. percben azonban már Neuer is tehetetlen volt. Henrih Mhitarjan cselezgetett a bal oldalon, majd kiugratta Aubameyangot, akinek lövésébe beleléptek, ám a labda épp az örmény elé pattant, aki 14 méterről, állítgatás nélkül bombázott elemi erővel a kapu jobb oldalába. (1–0)

A vezető gól után nem állt le a Dortmund, két perccel később Aubameyang szúrta rá a labdát 17 méterről, de középmagas kísérletét Neuer hárította. A Bayernt még az ág is húzta: a 31. percben le kellett cserélni a megsérülő Javi Martínezt, Dante váltotta. A spanyol játékos Schmelzerrel ütközött és nem tudta folytatni.

A félidő utolsó perceiben is munkában volt Neuer. Előbb a 41. percben egy sarokrúgást követően nem találták a labdát a bajorok, Sebastian Kehl 13 méterről, félfordulatból tüzelt, a középre tartó labdát lehúzta a kapus. Két perccel később ismét a Dortmund csapatkapitánya rakétázott, de Neuer a helyén volt és védett, majd a kipattanót Hofmann durrantotta rá, de a Bayern kapusa ezt is védte, meccsben tartva csapatát.