BMG – BVB | Győzelmével ismét dobogón a Borussia – VIDEÓ!

A Bundesliga 30. fordulójának szombati játéknapján a Borussia Dortmund a Mönchengladbach otthonába látogatott. A házigazdák egy Hoffenheim elleni vereséggel, míg a BVB egy BL-kieséssel hangolt a Borussiák rangadójára. A Csikók számára az EL-selejtezőt érő hatodik hely kiharcolása volt a cél a mérkőzést megelőzően, míg Marco Reusék a Hoffenheim botlását kihasználva szerettek volna fellépni a dobogó BL-csoportkört érő harmadik fokára.

Már a mérkőzés  előtt sejteni lehetett, hogy a Borussia több ászát is nélkülözni fogja a kezdőcsapatban a kegyetlen sorsolás miatt, de Thomas Tuchel talán a vártnál is jobban megkavarta a kártyákat. A Borussia mestere ismét a háromvédős felállást választotta, azonban most Ginter, Bender és Schmelzer állt vonalban Bürki előtt. A középpálya közepén az ismét szárnyaló Sahin került be Castro mellé, valamint a széleket Guerreiro és Durm segítette. A támadósorba Pulisic és Dembélé került be az ékké avanzsált Reus mellett. A gólkirályjelölt Aubameyang, a topformában lévő Kagawa is csak a kispadon kezdett – utóbbi be sem állt, de Piszczek és Weigl is végig ülte találkozót. A sérültek névsora sem sikerült túl rövidre, íme: Bartra, Götze, Rode, Schürrle, Larsen.

A mérkőzést Thomas Tuchel csapata kezdte jobban, majd Marco Reus büntetőből előnyhöz is juttatta a dortmundi Borussiát. A szünet előtt a megsérülő Sahin helyére beálló Merino egyéni hibája után egyenlített a Gladbach, Stindl révén. A második félidőt viszont már a hazaiak kezdték jobban, vagyis inkább Marcel Schmelzer rosszabbul. A dortmundi csapatkapitány öngóljával már Hecking csapata állt nyerésre. A hajrára Tuchel lekapta az első gól szerzőjét, az aktívan, de pontatlanul játszó Marco Reust, helyére a most 60 perc pihenőt kapó Aubameyang érkezett. A gaboninak nem kellett két perc és máris egalizált. A ruhr-vidéki viperának ez volt a bajnokságban a 27. találata, ezzel vezeti a góllövőlistát. Érdekesség, hogy a 27 találatból kilencszer Dembélé adta a gólpasszt, bámulatos duó. Az utolsó tíz percben aztán sorra jöttek a sárga-fekete lehetőségek, Guerreiro egy szép akció végén mindkét kapufát eltalálta. Azonban a portugál EB-győztesnek nem kellett sokáig szomorkodnia a balszerencse miatt, hisz a 87. percben, Castro szabadrúgása után ő csúsztatott Sommer kapujába, ezzel megszerezve a győztes gólt.

A vége 3-2 lett tehát, ezzel a győzelmével a Borussia megelőzte a Hoffenheim csapatát és a dobogó harmadik fokára lépett. Szerdán folytatás, a Bayern München ellen.

Infók róla: Kanócz Róbert

B04 – BVB | Továbbra sem tört meg a nyeretlenségi széria

Hiába a közel egy órányi emberelőny, a Dortmund nem tudta érvényesíteni többletét, csupán egyenlíteni tudott …