FCB – BVB | Hősök születésével ejtette ki a Borussia a Bayernt – VIDEÓ!

A Borussia Dortmundnak szerda este a Német Kupa elődöntőjében volt jelenése, méghozzá Münchenben. A kőkemény “angol-hetek” végén ismét a német rekordbajnokkal csapott össze Thomas Tuchel csapata,  a tét most nem más volt, mint a döntőbe jutás. Két és fél hete az FC Bayern szurkolói örülhettek a BVB elleni találkozó lefújása után, ugyanis a bajorok simán verték legnagyobb német riválisukat, azonban most fordult a kocka – a mérkőzésen többször is – és most Marco Reusék tombolhattak az Allianz Arena öltözőjében.

Természetesen szépen, sorban végig veszünk mindent, de előbb… MI VOLT EZ A MECCS? MI VOLT AZ A BENDER-MENTÉS? MI VOLT AZ A DEMBÉLÉ-GÓL? Úristen, nincsenek szavak! Elképesztő, kész. Itt most tenni kellene egy pontot és hazamenni, de nézzük át mi is történt pontosan:

Tuchel legnagyobb örömére a vártakkal ellentétben Sokratis vállalni tudta a játékot a védelem közepében, így a Borussia egy papíron erősnek tűnő védőnégyessel tudott felállni. Az egyetlen meglepetés talán, hogy Kagawa nem jutott szóhoz a mérkőzésen, csereként Durm, Pulisic és Ginter kapott szerepet.

image

Bayern München: Ulreich – Lahm, Martinez, Hummels (Boateng, 61), Alaba – Alonso (Müller, 79) – Thiago, Vidal – Robben, Lewandowski, Ribery (Costa, 86)
Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek (Pulisic, 80), Sokratis, Bender, Schmelzer – Dembélé, Castro (Durm, 46), Weigl, Guerreiro –Aubameyang, Reus (Ginter, 90+1)
A padon: Starke, Rafinha, Bernat, Kimmich – Weidenfeller, Isak, Kagawa, Merino
Gólok: 0-1 Reus (Guerreiro, 19), 1-1 Martinez (Alonso szöglet, 28), 2-1 Hummels (Ribery, 41), 2-2 Aubameyang (Dembélé, 69), 2-3 Dembélé (Reus, 79)
Szögletek: 7-2 (6-0 a félidőben), kapura lövések: 12-7 (7-3)
Játékvezető: Gräfe (Berlin), sárga lapok: Robben, Alonso – Weigl, Dembélé, Bürki
Nézőszám: 75,000 (teltház)

A mérkőzést a Borussia kezdte jobban, a negyedik percben Aubameyang előtt adódott egy nagy lehetőség, de nem tudott élni vele, lövése kaput tévesztett. A következő tíz percben próbálta tartani a labdát a Bayern és helyzetig is eljutottak, de Ribéry középre tartó lövését Bürki védeni tudta. A 19. percben aztán vezetéshez jutott a Borussia, Marco Reus csapott le a labdára Martínez hibája után és passzolt Ulreich kapujába, 0-1. A gól után teljesen átvette az irányítást a Bayern és letolta a pályáról a Borussiát, az első félóra végén Alonso szögletét követően a dortmundi gólnál hibázó Martínez bólintott a kapuba, ezzel egalizálva az eredményt, 1-1. Teljesen szétesett a Borussia, szinte egy csapat volt a pályán. Martínez következő fejesénél a kapufa segítette ki Bürkit, de a 41. percben már ez sem segített, amikor Ribéry passzából a volt dortmundi csapatkapitány, Mats Hummels fordította meg a mérkőzést, 1-2.

A második játékrészre egy sokkal szervezettebb Borussia jött ki Castro nélkül, de Durmmal a pályán, viszont mégis a Bayern maradt lendületben – negyedóra üresjáték után Robben lövését Bürki bravúrral védte, majd nem sokkal később a svájci hibázott óriásit és szórta el a labdát a tizenhatoson belül. Lewandowski túl sokáig várt, így kénytelen volt átadni a lehetőséget Robbennek, a holland lövését azonban Sven Bender kapusokat megszégyenítő módon, lábbal tolta a kapufára. Ancelotti lekapta a pályáról Hummelst, helyére Boateng állt be. A következő támadás végén Dembélé ívelt középre, Aubameyang tökéletesen érkezett és bólintott a kapuba – ez volt Dembélé 20. gólpassza dortmundi színekben, 2-2.

A Bayern teljesen szétesett, a 74. percben Reus indult meg a félpályánál, Aubameyang egy keresztfutással zavarta meg a bajor védelmet, a labda Guerreirohoz került, aki a tizenhatoson belül egyből visszatette. A passzt Reus sarokkal vette át, majd az üresre mozgó Dembéléhez passzolt, aki assziszt helyett egy csel után kegyetlenül kilőtte Ulreich kapuját, 2-3.

A gól után Ancelotti lekapta Alonsot és beküldte Müllert, Tuchel pedig Pulisicet küldte hadba Piszczek helyett. A továbbiakban a Borussia tökéletesen kontrollálta a mérkőzést, egyedül Robben jutott lehetőséghez, de a holland most is kihasználatlanul hagyta a lehetőséget. A végén még Ginter is szerepet kapott a Borussiánál, a münchenieken pedig most még a hét perces hosszabbítás sem segített, 2-3 lett a vége.

Fordulatos és izgalmas mérkőzést játszottak a csapatok, tagadhatatlan, hogy némi szerencse is kellett a dortmundi győzelemhez, de leginkább a csapatmunka az, ami meghozta a gyümölcsét – kupadöntős a Borussia Dortmund! Az ellenfél az Eintracht Frankfurt csapata lesz.

Infók róla: Kanócz Róbert

BVB-RMA | Élvezetes meccs, fájó vereség – STATISZTIKÁK, VIDEÓ!

A Borussia Dortmund a Real Madridot fogadta a Bajnokok Ligájában.