BVB – S04 | Totális kiütésből totális botlás lett a Revierderby vége

Totális pofon! A Borussia Dortmund 4-0-ra vezetett a 25. percben a Schalke ellen az év talán legfontosabb mérkőzésén, ám a kiütésnek induló találkozó totális rémálomba fulladt: a gelsenkircheniek megtáltosodtak, és ki tudták egyenlíteni a találkozót.

Rég nem látott módon indult a Borussia számára a találkozó, hiszen a 12. percben már a Borussia vezetett Aubameyang találata révén, ráadásul a folytatásban kettőre nőtt az előny: Stambouli rémes módon kapott bele a labdába, aminek eredményeképp öngólt vétett, majd előbb Götze, utána Guerreiro növelte még tovább az előnyt. A 25. percben már 4-0 állt a kijelzőn, és a félidő végéig változatlan is maradt az eredmény, rég nem látott formával vonult pihenőre a BVB. A második félidő legnagyobb kérdése volt, hogy mi történt a csapattal: a 61.
percben Burgstaller szépített, és ez a találat már egy korábbi lesgól után született. Egy újabb hibát követően négy perccel később már kettőre zárkózott fel a gelsenkircheni együttes, és Bosz védekező cserékkel nyúlt bele a mérkőzésbe. A taktika nem jött be, a 85. percben már 4-3 volt az állás Caligiuri révén, majd a 7 perces hosszabbítás negyedik percében Naldo vált a Revierderby hősévé, és egyenlített az időközben 10 főre fogyatkozó Dortmunddal szemben. A mindent eldöntő találat végül nem született meg, de alighanem így is kijelenthetjük: ennek a mérkőzésnek volt győztese és vesztese egyaránt.

JEGYZŐKÖNYV

Kezdőcsapatok
Borussia Dortmund: Weidenfeller – Toprak, Sokratis, Schmelzer – Pulisic, Weigl, Sahin, Guerreiro (83′ Zagadou) – Jarmolenko (68′ Bartra), Aubameyang (72′ kiállítás), Götze (78′ Castro) FC Schalke 04: Fahrmann – Stambouli, Naldo, Kehrer (46′ Nastasic) – Caligiuri, McKennie (33′ Harit), Meyer, Oczipka – Di Santo (33′ Goretzka), Burgstaller, Konoplyanka
Kispad
Bartra, Castro, Kagava, Philipp, Reimann, Schürrle, Zagadou Coke, Embolo, Goretzka, Harit, Nastasic, Nubel, Schopf
Játékvezető Vezetőedzők
Deniz Aytekin Peter Bosz – Domenico Tedesco
Gólszerzők
12′ Aubameyang1-0
18′ Stambouli (öngól)2-0
20′ Götze (Aubameyang)3-0
25′ Guerreiro 4-0
61′ Burgstaller 4-1