FCB – BVB | Tönkreverésbe szaladt bele a Borussia az Allianz Arénában

Már a félidő után 5-0 állt az eredményjelzőn, a második félidőre újabb egy gól társult az eddigiekhez. A Dortmund óriási pofonba szaladt bele, de a Bayern bajnoki címe (legalább) még várat magára.

Ha van rémálomba illő mérkőzés, akkor az a ma esti Bayern-Dortmund rangadón képet öltött: már a félidőben 5-0 állt az eredményjelzőn. Sokáig nem is kellett várni a henger beindulására, Lewandowski már az ötödik percben sikerrel mattolta a védelmet. Ezt követően 9 perces periódusra állt át a Bayern, a 14. percben Rodriguez, a 23. percben Müller sokkolta a vendégek szurkolóit. Aki azt hitte, ezzel véget is ért az első félidő minden borzalma, az nagyot tévedett: a Bayern két perc alatt még két gólt talált, előbb Lewandowski, majd Ribéry által a 44. és 45+1. percekben.

A második játékrész sokkal visszafogottabban indult, a Bayern lassított, a Dortmund nem fejlődött. Sok izgalmat nem hozott a félidő, a legvégét pecsételte meg Lewandowski, aki addigi dupláját kiegészítette mesterhármasra a 88. percben.

JEGYZŐKÖNYV

Kezdőcsapatok
Bayern München:Ulreich – Rafinha, Boateng, Hummels, Alaba (46′ Kimmich) – Martinez – Müller, Rodriguez (65′ Thiago) – Robben, Lewandowski, Ribéry (68′ Rudy) Borussia Dortmund:Bürki – Piszczek, Akanji, Sokratis, Schmelzer – Castro (29′ Weigl), Dahoud – Pulisic (74′ Philipp), Götze (78′ Sahin), Schürrle – Batshuayi
Kispad
Alcantara, Kimmich, Rudy, Starke, Süle, Tolisso, Wagner Gomez, Isak, Philipp, Sahin, Toljan, Weidenfeller, Weigl
Játékvezető Vezetőedzők
Bastian Dankert Jupp Heynckes – Peter Stöger
Gólszerzők
5′ Lewandowski (Müller) 1-0
14′ Rodriguez (Alaba) 2-0
23′ Müller (Rodriguez) 3-0
44′ Lewandowski (Ribéry) 4-0
45+1′ Ribéry (Rodriguez) 5-0
88′ Lewandowski 6-0

SVW – BVB | Színtelen, szagtalan, döntetlen

Nem túl izgalmas mérkőzésen, sok helyzetet elpuskázva hagyott két pontot a Dortmund Brémában.