S04 – BVB | Az idő szép, a pálya jó, csak mi vagyunk…

A Borussia Dortmund a Bundesliga 30. fordulójának vasárnapi mérkőzésnapján az ősi rivális Schalke 04 otthonába látogatott. A forduló előtt a két második helyért hajtó csapatot a tabellán mindösszesen egyetlen pont választotta el egymástól. Ez 90 perc után négy lett és mint a címből kiderült, nem a sárgák javára…

Már az első félidőben látszódott a hazaiak mezőnyfölénye, de legalább ekkor még a Stöger-csapat is hajlandóságot mutatott a győzelem megszerzése érdekében. Igaz, a Borussia négy elsőfelvonásbeli kapura lövése eltörpül a gelsenkircheni kilenc mellett. A hazaiak oldaláról Burgstaller és Konoplyanka veszélyeztetett igazán, míg dormundi részről Marco Reus állt legközelebb a gólszerzéshez egy pontrúgás által. Az első játékrészben egyik csapatnak sem sikerült az ellenfél kapujába találnia.

A szünetben Peter Stöger lekapta a pályáról Maximilian Philippet és helyette a finoman szólva is “szeszélyes” formát mutató André Schürrlét küldte csatába. Az 50. percben aztán vezetést szerzett a Schalke, Konoplyanka lőtt Bürki kapujának baloldalába, 1-0. A gól után ugyan próbálkozott a Dortmund, előbb Reus, majd a dortmundi közönség kedvenc passzából Pulisic veszélyeztetett, de mindhiába – ha a labda kaput talált, Fahrmann a helyén volt. A hajrára beszállt Jadon Sancho is, ak Dahoudot váltotta, de az egész mérkőzésen semlegesített Batshuayi reményvesztett próbálkozásain kívül nem tudott veszélyeztetni a BVB. Sőt. A 82. percben a Schalke szabadrúgáshoz jutott a dortmundi kapu közelében és a legurított ladát Naldo kegyetlenül lőtte a dortmundi kapuba, Bürki mozdulni sem tudott. Ezzel a mérkőzés eldőlt, az utolsó percekre még Mario Götze is mezt húzott, de mindhiába, a vége 2-0, a Borussia ismét rangadót bukott és ennek, valamint a Leverkusen szombati győzelmének köszönhetően visszacsúszott a tabella negyedik pozíciójába.

JEGYZŐKÖNYV

Kezdőcsapatok
FC Schalke 04:Fährmann – Stambouli, Naldo, Kehrer – Caligiuri, Bentaleb, Schöpf – Goretzka (McKennie, 71), Harit (Di Santo, 87) – Burgstaller, Konyplanka (Pjaca, 74) Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Toprak, Schmelzer (Götze, 86) – Sahin, Dahoud (Sancho, 79) – Pulisic, Reus, Philipp (Schürrle, 46) – Batshuayi
Kispad
Nübel, Meyer, Teuchert, Oczipka Weidenfeller, Akanji, Castro, Weigl
Játékvezető Vezetőedzők
Manuel Gräfe Domenico Tedesco – Peter Stöger
Gólszerzők
50′ Konoplyanka (Caligiuri) 1-0
82′ Naldo (Caligiuri) 2-0

Infók róla: Kanócz Róbert

BVB – M05 | Keserédes Weidenfeller búcsú, mainzi öröm az utolsó dortmundi bajnokin

A kiesés ellen küzdő Mainz nagyobb szenvedéllyel futballozott, így megérdemelten vitte el mindhárom pontot Dortmundból, a Borussia idei utolsó hazai mérkőzésén, kiharcolva ezzel a bennmaradást.