Csere általi gól, kései gól – ünnepi gól!

A tegnapi esti, brüsszeli 1-0-ás győzelmével a Borussia egy hosszú sorozat végére tett pontot: hat idegenbeli mérkőzés után végre győzelemmel hagyhatta el az ellenfél stadionját a Bajnokok Ligájában.

A cserék ereje: Lucien Favre újabb aduászt húzott elő a kispadról. Christian Pulisic találata a harmadik olyan alkalom volt öt tétmeccsen, amikor egy csere szerzett gólt a mérkőzésen (előtte Axel Witsel a Fürth ellen egyenlített a kupában, majd Paco Alcácer volt eredményes a Frankfurt ellen, továbbá a szintén csere Sancho készített elő egy találatot).

Állóképesség: A kései gólok mestere idén a BVB: a kilenc dortmundi találatból eddig öt született a 85. percben, vagy annál később (Witsel, 95′, Fürth – Reus, 120′, Fürth és 91′, Lipcse – Alcácer, 88′, Frankfurt – Pulisic, 85′, Brugge).

Toppon a végén: A Jan Breydel Stadionban a Dortmund valamennyi mutatóban jobb volt: 14-12-es kapuralövés, 62%-os labdabirtoklás, és a párharcok 51%-át nyerte meg.

Belgiumban formában: 2004 (Genk, 1-0) és 2014 (Anderlecht, 3-0) után a BVB újabb idegenbeli sikert ünnepelhetett Belgiumban, és 315 perce nem kapott gólt. 1987 (5-0, hosszabbításban) és 2003 (2-1) után immáron győztesen hagyta el a pályát a Dortmund.

Születésnap: Christian Pulisic születésnapja emlékezetessé vált: 20 évesen 100. tétmeccsét játszotta a Borussia Dortmundban, és 13. gólját szerezte meg a klub színeiben.

Idegenbeli győzelem: Borussia Dortmund 2016 októbere után először nyert a BL-ben idegenben, legutóbb a Sporting Lisszabont múlták felül 2-1-re.

13. meccsnap – 13. büntető!

Az SC Freiburg koncentráltan védekezett, és kevés helyzetet engedett ellenfelének. A Dortmund csupán 11 alkalommal …