Csúcsokat döngetve

Kemény küzdelem során, de 1-0-ra győzni tudott a Borussia a VfL Wolfsburg otthonában. Igaz, a hazaiak eggyel többször lőttek kapura (13-12), de ebből a 13 kísérletből 10 a büntetőterületen kívülről érkezett. Az egyetlen kapura tartó találatot a vendégeknél Marco Reus jegyezte, amiből rögtön győztes gól is született. A mérkőzés érdekességei következnek.

Veretlen rajt: Lucien Favre tovább növelte a veretlenségi szériát, a Dortmund immáron 15 tétmeccs óta nem talált legyőzőre, amivel átadták a múltnak Thomas Tuchel rekordját, aki 3 évvel ezelőtt 14 meccses sorozattal indított.

Sammeri úton: A Bundesliga történetében másodszorra fordul elő az, hogy az első 10 bajnokijából egyet sem vesztett el a csapat. Az első ilyen a 2002/03-as szezonban volt, Matthias Sammer irányítása alatt.

Fejesgól: Marco Reus 105. Bundesligás góljából ez volt a negyedik fejjel jegyzett találat. Továbbá a nyitó forduló óta ez volt a BVB első fejesgólja is egyben.

A középpálya maestrója: Axel Witsel 97%-os pontossággal passzolt, és 85%-ban nyerte párharcait.

Nyeretlen Farkasok: A 2015-ös Kupadöntő óta a VfL Wolfsburg nem nyert mérkőzést a Borussia Dortmund ellen.

Szögletrekord: A legtöbb szögletet ezen a meccsen jegyezték ebben a szezonban, összesen 20 alkalommal végezhettek el sarokrúgást a csapatok (14-6 arányban a Dortmund javára).

Rotáció: A két berlini együttes közötti mérkőzésen hét poszton is cserélődött a kezdőcsapat összetétele, és a kupameccshez képest Lucien Favre tovább növelte ezt a számot, a Wolfsburg ellen kilenc helyen is más kezdett az Union Berlin elleni mérkőzéshez képest.

Tovább, a hitzfeldi úton…

Zsinórban negyedik alkalommal nyert a Borussia, ezeken 18 gólt lőve, és ötöt kapva, és immáron …