Kettőből kettő – A Liverpool fakót is legyőzte a Dortmund Amerikában

Lucien Favre mindenkinek adott játéklehetőséget, többen éltek is vele. Alcácer, Delaney és Jacob Bruun Larsen góljaival 3-2-re nyert a csapat a BL-győztes ellen.

Második felkészülési mérkőzését játszotta le közép-európai idő szerint szombat hajnalban a Borussia Dortmund amerikai túrájának részeként, a Seattle Sounders 3-1-es legyőzése után ezúttal viszont egy papíron sokkal komolyabb falat, a Bajnokok Ligája-győztes Liverpool következett. Persze, az igazsághoz hozzátartozik, hogy közel s távol sem a legerősebb csapatával lépett pályára a liverpooli gárda a Notre Dame Egyetem Stadionjában, ezzel együtt az amerikai szurkolók igencsak jól szórakozhattak.

Lucien Favre a Hitz – Guerreiro, Hummels, Toprak, Piszczek – Brandt, Weigl, Gio Reyna – Götze, Alcácer, Sancho kezdőnek szavazott bizalmat, míg Jürgen Klopp a Mignolet – Larouci, Matip, Joe Gomez, Clyne – Milner, Fabinho, Oylade-Chamberlain – Wilson, Origi, Kent összeállításban küldte pályára csapatát. A találkozót a Dortmund kezdte sokkal lendületesebben, olyannyira, hogy két és fél perc játékot követően már a fekete-sárgáknál volt az előny, Paco Alcácer, rá jellemző lesipuskás módon kanyarított a felső sarokba egy tizenhatoson belül lecsorgó labdát.

A dortmundi kapuban Marwin Hitz bemutatott egy-két nagyobb védést – bravúrokról azért kár lenne beszélnünk -, mindenesetre a Liverpool a 35. percben így is kiegyenlített, a fiatal Harry Wilson révén, akinek Fabinho adott forintos labdát, a csatárnak csak el kellett tekernie a hosszú alsó sarokba.

A szünet után mindkét mester elkezdte keverni pakliját, Lucien Favre már a szünetben szinte sorcserét hajtott végre, Schulz, Balerdi, Witsel, Morey, Bruun Larsen, Thorgan Hazard, Reus, Delaney és Marius Wolf is pályára lépett, s az “új csapat” nagy lendülettel vetette bele magát a találkozóba, az 53. percben Hazard gólpasszát Delaney gurította Mignolet kapujába. Öt perccel később a meglepően jól futballozó Wolf készített elő Bruun Larsennek, újabb sakk-matt, 3-1.

A találkozó hajrájába fordulva Mateu Morey még összehozott egy liverpooli tizenegyest, amit Brewster végtelenül magabiztosan helyezett el Hitz kapujában, de újabb gólt már nem láthatott a találkozóra kilátogató 40 ezer néző, így a Borussia második amerikai mérkőzését is megnyerte. Folytatás az Udinese ellen egy hét múlva.

Infók róla: Dorogi László

Az utolsó fordulóra maradt a bajnoki cím sorsa a Dortmund győzelmének köszönhetően

A Bundesliga 33. fordulójában a Dortmund hozta a kötelezőt, 3-2-re győzte le a Düsseldorfot. A …