Hakimi Európában nyitogatja a gólzsákot – a mérkőzés érdekességei

Történelmi este történt futball szempontjából a Signal Iduna Parkban. A 13. szezonjában a BL-ben a Dortmund először meg tudott nyerni egy olyan mérkőzést, melynek félidejében még 2-0-ás hátrányban volt a csapat, igaz, ez nem a legnagyobb fordítása volt a Sárga-Feketéknek az európai terepen. A mérkőzés érdekességei következnek.

Meccsadat: A BVB dominált mutatók terén: lövések tekintetében 21-9, labdabirtoklásban 61% volt a mutató. A párharcok megnyerése közel azonosra sikerült (49%-51%), passzpontosságban viszont elég szép, 89%-os mutatóval zárt a csapat.

Véget nem érő nyomás: A második félidőben a lövési mutatók rendkívül egyoldalúra sikeredtek (14-2). A 40. és 90. perc között a Dortmund nem hagyta az Intert kapura lőni sem.

Gólérzékeny: A Dortmund első négy körében öt gól született, ebből négyet Achraf Hakimi szerzett.

Fordítás: Először egy európai csoport- vagy kieséses meccsen a Dortmund képes volt 2-0-ás hátrányból fordítva győzelmet szerezni. Ennél nagyobb különbségű mérkőzés is volt, 2015 augusztusában az Odds BK ellen fordítottak 3-0-ról 4-3-ra az Európa-liga selejtezőiben.

Erős hazai forma: A BVB legutóbbi hat hazai meccséből csak egyet veszített el a BL-ben, mellette három győzelem és két döntetlen a mérleg.

A BVB továbbra is veretlen Marwin Hitz-cel – a mérkőzés érdekességei

Immáron tizenegyedik alkalommal játszott a Schalke és a Dortmund 0-0-ás döntetlent egymással, ami rekord a …