A tíz emberes Borussia kis híján érinthetetlen fal volt – a mérkőzés érdekességei

Szerző: | 2019. nov. 30. | Klubhírek

A Borussia Dortmund képes védekezni! Ugyan 10 emberre csökkent a számuk, de a második félidőben csak hét kapuralövést engedélyeztek a Herthának a Sárga-Feketék – ebből három a hosszabbításban jött, és csak egy ment kapura. A fővárosi együttes a második félidőben több, mint 60%-ban birtokolta a labdát, de ritkán jutott veszélyes helyzetekig. A BVB szenvedélyesen és intelligensen védte előnyét, így kiharcolta győzelmét a botladozós időszak után. A mérkőzés érdekességei következnek.

Az akció sűrűjében: Julian Brandt csatárszerepet játszott ma, és nem is volt idegen tőle. Az első félidőben különösen meghatározó eleme volt a BVB-nak, összességében a birtoklási aránya a harmadik legnagyobb volt (77, ami több, mint eddig bármelyik bajnoki meccsén idén), valamint 94%-os passzpontosságot mutatott be.

Gólszerzői széria: Jadon Sancho zsinórban harmadik mérkőzésén talál be, ami a leghosszabb szériája – igaz, 2018 októberében már eljutott egyszer eddig a sorozatban.

Félidei vezetés: Közel két hónap után először vezetett a BVB a félidőben. Legutóbb október 5-én fordult ez elő, akkor 1-0-ra vezettek a Freiburg ellen, de 2-2 lett a vége.

Hívatlanul először: A Bundesligában először kapott két sárga lapot egy mérkőzésen Mats Hummels, igaz, piros lapja már volt, a Gladbach ellen idegenben már állították ki 2013 októberében.

Korai 2-0-ás vezetés: Lucien Favre érkezése óta a Dortmund soha nem vezetett két góllal ilyen gyorsan, mint ahogy most tették Berlinben. A Sárga-Feketék a legutóbbi 10 mérkőzésük során most először rúgtak gólt az első félidőben.

Gólszerzés belga rekord módra: Thorgan Hazard 33. gólját szerezte meg a Bundesligában, ezzel holtversenyben listavezető honfitársával, Emile Mpenzával.

A legfiatalabb kezdő 11: Ebben a szezonban a mostani kezdőcsapat volt a legfiatalabb, amivel a BVB pályára lépett, az átlagéletkor 25,7 év volt.