A mágia száma 17, Reyna az ötödik legfiatalabb debütáns

Szerző: | 2020. jan. 18. | Klubhírek

Mikor Erling Haaland pályára lépett, a kapuralövések aránya 12:8 volt az Augsburgnak, a norvéggal a fedélzeten 9:1-gyel bővült az arány a BVB javára. A 17-es számú játékos háromszor is beköszönt debütálása során – csakúgy, mint egykoron Pierre-Emerick Aubameyang, szintén 17-esben, szintén az Augsburg ellen. A mérkőzés érdekességei következnek.

Ígéretes rajt: A Borussia Dortmund 2004 óta nem veszítette el az új esztendő első találkozóját: a mérleg 11 győzelem és 5 döntetlen.

Gólok futószalagon: A BVB 10 gólt jegyzett ebben a szezonban az Augsburg ellen (5:1 és 5:3), mindkét esetben hátrányból fordítottak.

Remek debütálás: Erling Haaland a hetedik triplázó debütáns a Bundesligában – és a harmadik Lothar Emmerich és Pierre-Emerick Aubameyang után. Auba szintén az Augsburg ellen triplázott 2013 augusztusában.

Egy, aki mindent (el)visz: A Bundesliga történetében csupán egy olyan játékos volt, aki fiatalabban szerzett mesterhármast Haalandnál: Walter Bechtold 18 évesen triplázott az Eintracht Frankfurt mezében 1965-ben.

Leggyorsabb debütáns: Haaland az 56. percben érkezett a pályára, és 23 percre volt szüksége a triplához, amit nála gyorsabban még senki nem ért el első mérkőzése során. Mindhárom lövése betalált, és mind a hármat bal lábbal jegyezte.

Az első “dortmundi norvég”: Haaland az első norvég játékos, aki a BVB színeiben jegyez gólt a Bundesligában. Három korábbi elődje gólcsendben maradt: Andre Bergdölmo, Jan Derek Sörensen és Steinar Pedersen sem tudta megzörgetni az ellenfelek hálóját.

Az Augsburg ellen: Paco Alcácer tavaly szintén triplázni tudott az Augsburg ellen, a drámai, 4-3-ra megnyert találkozón villant háromszor, egy nagyon emlékezetes szabadrúgással megpecsételve a találkozót az utolsó utáni percekben.

Idegenben először: Julian Brandt hetedik gólját szerezte tétmeccsen a BVB színeiben, és most először talált be idegenben. Három bajnoki találatából kettőt éppen az Augsburg ellen szerzett, mind a két párharc során bevette az ellenfél kapuját.

Megállíthatatlan: Jadon Sancho legutóbbi kilenc tétmeccsén kilenc gólt szerzett.

Az ötödik elem: Giovanni Reyna 2002. november 13-án született, amivel a Bundesliga történetének ötödik legfiatalabb pályára lépője lett. Előtte Nuri Sahin, Yann Bisseck, Jürgen Friedl és Ibrahim Tanko állnak.