Sajtóhír: Sanchót kirakták a keretből – ez áll a háttérben

Sajtóhírek szerint kirakták Jadon Sanchót a Borussia Mönchengladbach elleni meccskeretből, miután a válogatott szünetből késve érkezett vissza.

A Kicker információi szerint a Borussia Dortmund angol szélsője, Jadon Sancho késve érkezett vissza a kéthetes válogatott szünetből, ezért a sárga-feketék vezetőedzője, Lucien Favre kirakta a 19 éves játékost a Borussia Mönchengladbach elleni meccs keretéből.

A fiatal támadó az elmúlt időszakban az angol válogatott mérkőzésein lépett pályára. Előbb a csehek ellen 72 percet, a rasszista-botrányba fulladt bolgárok ellen pedig 18 játékpercet kapott Gareth Southgate-től.

A Borussia Dortmund – Borussia Mönchengladchban találkozót szombaton 18.30 órakor rendezik.

A BL-meccs előtt sérült meg Alcácer, Hummels visszatér

A Borussia Dortmund spanyol válogatott támadója, Paco Alcácer Achilles-ín irritáció miatt nem léphet pályára a Slavia Praha elleni BL-csoportmeccsen.

A Borussia Dortmuund hivatalos oldalának tájékoztatása szerint Paco Alcácer Achilles-ín irritációval bajlódik, ezért nem tartott a csapattal Prágába. A klub honlap arról nem adott tájékoztatást, mennyi időt lesz kénytelen kihagyni a 26 éves csatár.

Alcácer a szezonban 9 tétmeccsen lépett pályára, 7 gólt rúgott és két gólpasszt jegyzett.

Jó hír, Mats Hummels a hátsérüléséből felépült és ismét a sárga-feketék rendelkezésére áll, így akár pályára is léphet a csehek ellen a BL-csoportkör 2. mérkőzésén.

BL: Ovidiu Hategan vezeti a Barcelona elleni csoportmeccset

Az UEFA döntése értelmében Ovidiu Hategan személyében román játékvezető működik közre a keddi Borussia Dortmund-Barcelona BL-csoportmeccsen.

A 39 éves, aradi születésű Ovidiu Hategan az idei szezonban már túl van egy nemzetközi fellépésen, hiszen augusztus 27-én ő vezette Rosenborg-Dinamo Zagreb (1-1) BL-rájátszás visszavágóját. A román bíró rutinosnak mondható a nemzetközi színtéren, 27 mérkőzést vezetett a BL-ben, 33 találkozón pedig az EL-ben is fújta a sípot, de U17-es vb-n és U19-es Eb-n is közreműködött már.

A kedd esti, Barcelona elleni csoportmeccsen Hategan munkáját honfitársai Octavian Șovre és Sebastian Eugen Gheorghe segíti majd, a tartalékbíró szerepét Sebastian Constantin Colțescu tölti be. A VAR, vagyis a videóbíró “feje” a lengyel Szymon Marciniak lesz, aki legutóbb a 2016. december 7-én lejátszott Real Madrid ellen 2-2-re végződő BL-csoportmeccsen dirigált a Dortmundnak. Az összecsapás 21 órakor kezdődik.

Hategan eddig három mérkőzést vezetett a Barcelonának: a tavalyi szezonban az Inter elleni, 2017 szeptemberében a Sporting, valamint 2016 őszén a Celtic csoportmeccsen volt a bíró.

Hazard bordasérülés miatt hetekre kidőlt

A Borussia Dortmund hivatalos oldala a csapat szombat sikere után arról számolt be, hogy Thorgan Hazard bordasérülést szenvedett.

A belga szélsőt a Köln elleni mérkőzés 70. percében kellett lecserélni, és a klubhonlap tájékoztatása szerint nem úszta meg “olcsón”.

A csapat rövid közleménye szerint a 26 éves játékos bordasérülést szenvedett, emiatt hetekig nem léphet pályára és nagy valószínűséggel kihagyja a belga válogatott San Marino és Skócia elleni Eb-selejtezőt.

Hazard a szezonban a Dortmund mindkét bajnoki meccsén pályára lépett, ezt megelőzően a Német Kupában is, míg a Bayern München ellen Szuperkupa-mérkőzést bokasérülés miatt kihagyta.

HIVATALOS: Lucien Favre hosszabbított 2021-ig!

Egy évvel, 2021 nyaráig meghosszabbította szerződését a Borussia Dortmund vezetőedzője, Lucien Favre.

Május végén a DortmundFanatics.hu is beszámolt arról, hogy a Borussia Dortmund vezetőedzője, Lucien Favre meghosszabbíthatja a 2020. június 30-án lejáró szerződését.

Kedden pedig pont került az ügy végére, miután hivatalosan is meghosszabbították a 61 éves svájci tréner kontraktusát.

“Bízom benne, hogy folytatni tudjuk a konstruktív és a sikeres együttműködést az egész csapattal” – mondta a papírok aláírását követően Favre, aki tavaly nyáron vette át a Borussia Dortmund irányítását, és az elmúlt idényben 76 ponttal a második helyen végzett a Bundesligában.

Favre irányítása alatt a sárga-feketék megnyerték a Bajnokok Ligája A-csoportját az Atlético Madrid, az AS Monaco és a Bruges négyes előtt. A csapatot csak a későbbi BL-döntős Tottenham tudta megállítani a nyolcaddöntőben.