Második félidei feltámadás – a mérkőzés érdekességei

A mérkőzés végén a második félidei formajavulásnak hála a Dortmund megérdemelten nyerte meg a találkozót. Míg az első játékrészben a Köln lőtt többet kapura (9-5), addig a második félidőben a Dortmund javított arányán (9-3). Ahogy az Augsburg ellen a nyitófordulóban, úgy a Köln ellen is hátrányból fordított és nyert a BVB 3-1-re. A mérkőzés érdekességei következnek.

Sancho formában: A fiatal brit játékos egy rövid szögletből kapott labdát mielőtt ballal kilőtte a kapu alsó sarkát. Ez volt a hatodik találata a legutóbbi nyolc Bundesliga-fellépésén. A legutóbbi négy góljából három idegenben született a Német Bajnokságban.

…és Paco is: Alcácer kitűnően fejezte be a kontratámadást a hosszabbítás perceiben, így legutóbbi négy tétmeccsén öt alkalommal volt eredményes a szezonban!

Fejesgól: Achraf Hakimi egy zseniális keresztlabdát kapott Lukasz Piszczektől, így megszerezte a Dortmund idei első fejesgólját a 2019/20-as szezonban.

Csapatszellem: Csakúgy mint az Augsburg ellen az első fordulóban, úgy a Dortmund most is hátrányból fordított. A Sárga-Feketék az előző szezonban öt alkalommal nyertek így – többször, mint bármelyik másik klub a ligában.

Hatékony cserék: Julian Brandt az Augsburg ellen, Achraf Hakimi pedig a Köln ellen talált be csereként beállva. A tavalyi 18 gól, amit a Dortmund szerzett az előző kiírásban ligarekordnak számít.

Újabb erős rajt: Legutóbbi hét szezonjából negyedik alkalommal kezdi a Bundesligát a Borussia Dortmund két győzelemmel.

Kedvenc ellenfél: A Borussia legutóbbi hat Bundesliga-bajnokiját nem veszítette el, és a legutóbbi három egymás elleni találkozójukat is a Ruhr-vidékiek nyerték.

Kései gólok: Paco Alcácer a tavalyi kiírásban mindenki másnál többször szerzett gólt az utolsó 15 percben, összesen 12-t. A tegnapi mérkőzésen az idei kiírásban először szerzett ilyen kései gólt.

Első kanadai pont: Sancho góljánál az asszisztot Thorgan Hazard adta, akinek ez volt az első érintettségi dortmundi mezben egy gólban.

KOE – BVB | “Pontosan egy ilyen győzelemre volt szükségünk”

A Köln elleni találkozó után a két gólszerző és Peter Stöger nyilatkozott az Eurosportnak.

Peter Stöger: “Hihetetlenül fontos győzelmet arattunk. Nem kezdtük optimálisan a szezon második felét, sem a pontok, sem a mutatott játék tekintetében. Szerencsére sikerült nyerni, ezzel pedig ismét komolyan kell venni minket az európai kupaporondért folytatott küzdelemben. Egyértelmű, hogy ez a mai, a szív diadala volt. A győzelem az egész csapatnak jót tesz, Michy pedig minden bizonnyal ilyen bemutatkozásról álmodott.”

Michy Batshuayi: “Nagyon örülök a két gólomnak, de a legfontosabb dolog ma este, hogy sikerült nyernünk. Ez volt az első meccsem és egyáltalán nem volt könnyű. Boldog vagyok, hogy megszereztük a három pontot. Olyan magasra szeretnénk kúszni a tabellán, amennyire csak lehet és szeretnénk minden egyes találkozót megnyerni.”

André Schürrle: “Még sok mindent kell tennem, így mindegy, hogy megérdemelt volt-e a győzelem, vagy sem, de mindenképpen előre lendíthet minket ez a siker. A téli szünet óta nagyon jó formában érzem magam, készen állok arra, hogy egyre többet és többet hozzak ki magamból. A legfontosabb, hogy minél több játékperc legyen a lábaimban. Ez a mai győzelem különösen fontos volt számunkra. Összességében ez a hét már sokkal nyugodtabban telt a csapat életében, nagyon sokat beszélgettünk. Az ilyen győzelmek, mint amilyen a mai is volt, pontosan azok, amelyekre szükségünk van most ahhoz, hogy tovább tudjunk lépni.”

KOE – BVB | Vissza a helyes útra – A mérkőzés érdekességei

Szoros meccset húzott be a Müngersdorf stadionban a BVB péntek este, bár a találkozó minden elemében felülmúlta ellenfelét.

A Borussia az első félidőben háromszor annyit lőtt kapura, mint a Köln (9-3), a fordulás után azonban a Kecskések váltani tudtak és 16-8-ra megnyerték a kapura lövési párbajt. Ennél többet a Köln egy félidőben sem eresztett még el ebben a szezonban.

A Dortmund első győzelmét szerezte a téli szünetet követően és továbbra is tart veretlenségi sorozata, amely immáron hat mérkőzést számlál – eddig úgy fest, bejött az edzőváltás.

Michy Batshuayi első találata volt az 500. gól a Bundesliga idei szezonjában. A belga első meccsén ráadásul duplázni tudott és ő vette célba legtöbbször sikeresen az ellenfél kapuját, szám szerint hétszer.

Kagava Sindzsi is remek teljesítménnyel rukkolt elő, párharcai 71 százalékát megnyerte, ráadásul öt olyan helyzetet készített elő, amelyből gólt szerezhettek volna a társak.

Ki kell emelnünk mindenképpen André Schürrle teljesítményét is, aki 11 hónap után talált be ismét bajnokin, legutóbb 2017 márciusában egy Leverkusen elleni 6-2-es győzelem alkalmával vette be a kaput. Igaz, azóta mindössze nyolc meccsen tudott pályára lépni sérülései miatt.

Stöger két pontot átlagol érkezése óta

Tovább tart a Borussia Dortmund veretlenségi sorozata Peter Stögerrel, akivel hat mérkőzés óta nem talált legyőzőre a csapat.

Bár kellett hozzá André Schürrle kései találata, a Dortmund végül csak legyőzte a sereghajtó Kölnt, ezzel pedig fontos három pontot zsebelt be. Peter Stöger mérlege így három győzelem és három döntetlen hat bajnoki találkozón a BVB kispadján, amivel két pontot szerez átlagosan meccsenként.

Hogy ez mit jelent? Ha elméleti síkon gondolkozunk, meccsenként megszerzett két ponttal 68 egységgel fejezné be a Borussia a szezont, ez pedig minden bizonnyal elég lenne a második helyhez, az utóbbi években ugyanis csak a Wolfsburg szerzett több pontot (69) a Bundesliga ezüstérmesei közül.

Felvetették ezt Peter Stögernek is, aki azonban csak nevetett. “Jó, hogy valaki vezeti ezt a statisztikát. Összességében boldog vagyok, mert nyertünk. Ez egy nagyon fontos győzelem volt. Amikor három meccsen nem tudsz nyerni a téli szünet után, természetes hogy felerősödnek a kritikák egy olyan csapattal szemben, amelynek a Bajnokok Ligája főtáblája a célja. A Köln ellen több elképzelés volt a támadójátékunkban és valamelyest hatékonyabbak is voltunk, mint az utóbbi hetekben” – mondta Peter Stöger.

Különösen jó igazolásnak tűnik Michy Batsuhayi, aki mindössze kétszer edzett együtt a csapattársakkal a találkozót megelőzően, mégis duplázni tudott. “Mindenkinek az az álma, hogy egy ilyen teljesítménnyel mutatkozhasson be új klubjában” – tette hozzá az osztrák.

KOE – BVB | Nyolcvanhatodik alkalommal a Köln ellen

Péntek este fél kilenckor a Köln és a Borussia Dortmund nyitja a Bundesliga 21. fordulóját. A Dortmund hivatalos oldala a mérkőzéshez kapcsolódó statisztikákat, érdekességeket gyűjtötte össze.

Félve kezdjük azzal, hogy a Borussia négy mérkőzés óta veretlen a Kölnnel szemben, ráadásul az őszi találkozót nagyon simán, 5-0-ra hozta a sárga-fekete gárda, de előtte három döntetlen került a jegyzőkönyvbe. Az előző három dortmundi győzelem alkalmával viszont mindig öt gól volt a felek közti különbség, a 2011/2012-es szezonban 6-1-re és 5-0-ra is megverte a Kölnt a BVB.

Nem nagyon számíthatunk kiállításra a találkozón, az eddigi 85 csörte során mindössze három játékost állítottak ki ebben a párosításban. Érdekesség, hogy az 1970-es, 1980-as években totális kölni dominancia jellemezte ezt a párharcot, akkor tizenhat mérkőzésen sem tudott nyerni a Dortmund, de a ’90-es évek kezdete megváltoztatta a párosítás erőviszonyait, azóta pedig kétszer annyi meccset nyert a BVB, mint amennyit nem.

A Köln mindenesetre nagyon sokáig reménytelennek tűnt az idei kiírásban, de négy forduló óta veretlenek, sőt nem csak veretlenek, egyenesen tíz pontot szereztek meg a megszerezhető tizenkettőből és most már reális eséllyel pályáznak a bennmaradásra is. Legutóbb még december közepén szenvedtek vereséget, akkor is Münchenben és akkor is csak 1-0-ra kaptak ki. Legutóbbi négy hazai meccsükből csak egyet veszítettek el, egy nagyon emlékezetes találkozón kaptak ki 3-0-s előnyről a Freiburggal szemben december 10-én.