Őrült mérkőzésen négy góllal fordított a Borussia

Átvette a vezetést a Borussia Dortmund a bajnokságban! Miután a Bayern pénteken kikapott a Herthától, a Dortmund előtt adott volt a lehetőség: a győzelem azt jelentette, hogy a csapat az élre ugrik. 2-0-nál vajmi kevés remény látszott erre, de aztán…

A Bayer taktikája azon alapult, hogy hagyták a labdát a Dortmundnak, majd nagy létszámú kontrával támadták le az ellenfelet. A 11. percig kellett várni az első dortmundi akcióra, akkor Pulisic tört be a büntetőterületre, és lőtt, de Hradecky karjával hárítani tudta a kísérletet. Igen ám, de addigra a Leverkusen már vezetést szerzett: Lars Bender szerzett labdát hátul, és indította meg Alariót, akitől Weiserhez vezetett a labda. A jól elhelyezett lövés húsz méterről végül a jobb alsóba vágódott, aminek köszönhetően hamar talpra ugorhatott a hazai publikum.

Volt idő, mikor úgy tűnt, hamarabb egyenlít a Dortmund, mint hogy a Leverkusen növeli az előnyét, hiszen a 36. percben Hradecky újfent hárított egy veszélyes kísérletet, Marco Reus tekert rá 25 méterről egy szabadrúgást. 3 perccel később azonban az őrizetlenül hagyott Tah megbosszulta a védelmi hibát, és magabiztosan növelte meg csapata előnyét. A mérkőzés statisztikája nem állt összhangban az eredménnyel, hiszen a kapuralövésekben ugyan vezetett a Leverkusen (6-5), de a Dortmund több párharcot nyert (51%), és többet is birtokolta a labdát (56%).

A szünetet követően Delaney helyett Dahoud folytatta a játékot, és a mérkőzés új fordulatot vett. A Leverkusen nyílt játékkal folytatta, aminek kis híján meg is lett az eredménye rögtön: Reus nem sokkal vétette el a kaput 12 méterről, miután Larsentől kapott egy remek labdát, de a túloldal sem tétlenkedett: Bürki az 50. percben Brandt kísérletét hárította, majd Volland próbálkozott az 55. percben, a kört pedig Havertz zárta két perccel később – mind eredménytelenül.

A 65. percben a vendégtábor örülhetett, egy kisebb tumultust követően Larsen pofozta a hálóba a labdát, majd szinte rögtön érkezett az egyenlítés: Reus és Sancho összjátéka pazar találatot eredményezett, amivel a Dortmund visszatért a mérkőzésbe. Az új lendület megtörte a Leverkusent, a frissen érkezett Alcácer bizonyította, miért tartott rá igényt a Borussia: a 85. percben ő szerezte meg Hakimi passzából a vezető találatot, mely győztesnek is bizonyult. Ritkán látott pillanat, mikor egy Barcelona és egy Real játékos egymást élteti, de Dortmundban erre is láthatunk példát… a végső kegyelemdöfést ezen a kaotikus mérkőzésen szintén Alcácer adta, aki a Leverkusen végső kísérleténél az üres kapura küldhette a játékszert, mely tökéletesen célt találva beállította a 4-2-es végeredményt.

A Dortmund ezzel nemcsak a győzelmet, a szurkolók hitét és a tabella első helyét is megszerezte, 14 pontjával egy ponttal a riválisok elég került. Folytatás a Monaco ellen a Bajnokok Ligájában, reméljük, hasonló sikerek fogják övezni a nemzetközi porond küzdelmeit is!

A mérkőzés összefoglalója:

B04 – BVB | A tabella élére állhata a Borussia

Szombat délután a Borussia Dortmund a Bayer Leverkusen 04 otthonába látogat a Bundesliga 6. fordulójának egyik rangadójának keretein belül. A Borussia legutóbbi BayArena-beli fellépései örömteliek voltak, ugyanis a sárga-feketék csupán egyszer hagyták el az elmúlt 11 évben vereséggel a leverkuseni stadion gyepét.

A párosítás érdekességei:

• A Borussia első 28 leverkuseni szerepléséből 17 alkalommal pont nélkül távozott, ugyanakkor a legutóbbi 11 idegenbeli túra alkalmából csupán egyszer érezték meg a vereség ízét.
  • A Bundesligában egyedül a Bayern München játszott többször és nyert a Leverkusen ellen(79 mérkőzés, 47 győzelem), mint a BVB(29 győzelem)

Bayer 04 statisztikák:

• A Leverkusen 3 vereséggel kezdte a szezont, ugyanakkor legutóbbi három tétmérkőzésüket zsinórban nyerték (3-2 a Ludogorec ellen, 1-0 a Mainzzal szemben és 2-1 Düsseldorfban). Legutóbb, tavaly októberben sikerült ilyen miniszériát összerakniuk a gyógyszergyáriaknak.
  • Csak a Hertha (öt) kapott több büntetőt a Bundesligában idén, mint a B04(három).
  • Heiko Herrlicnek még sosem sikerült korábbi klubját, a Borussia Dortmundot edzőként legyőznie.

Borussia Dortmund statisztikák:

• A Borussia Dortmund továbbra is veretlen az idei kiírásban.
  • A BVB továbbra is várja első idegenbeli győzelmét – már hét meccse győzelemképtelen a csapat a Signal Iduna Parktól távol a Bundesligában.
  • Lucian Favre irányítása alatt még nem sikerült legyőzni senkinek a Borussiát (5 győzelem, 2 döntetlen). Csupán két korábbi trénernek sikerült megugrania ezt a lécet – Karl-Heinz Feldkamp 8 mérkőzéssel és Thomas Tuchel 14 találkozóval áll a jelenlegi tréner előtt.

Természetesen tudjuk, hogy a Bayer Leverkusen teljesen más minőséget képvisel. A Bundesliga egyik legjobb csapatáról beszélünk, ez nem kérdés. Ugyanakkor ezt a mérkőzést is ugyanúgy meg akarjuk nyerni.

Michael Zorc

B04 – BVB | Továbbra sem tört meg a nyeretlenségi széria

Hiába a közel egy órányi emberelőny, a Dortmund nem tudta érvényesíteni többletét, csupán egyenlíteni tudott a Leverkusen otthonában. A BVB már a hatodik helyen áll a bajnokságban, ráadásul Philipp és Castro is megsérült a bajnokságban.

Nem kezdődött jól a Dortmund számára a találkozó, hiszen a nyolcadik percben már cserére kényszerült: Philipp sérült meg, helyére pedig Schürrle érkezett. A domináló statisztikák ellenére a vezetést a Leverkusen szerezte meg, a 30. percben Volland törte át a dortmundi védelmet, és ugrasztotta talpra a BayArena közönségét. A 41. percben azonban Wendell rémes ütemű becsúszása emberelőnyhöz juttatta a Sárga-Feketéket. A nagy áttörés a 73. percben érkezett el, amikor Jarmolenko használta ki a fölényt. Több találat azonban nem született, így továbbra is tart a nyeretlenségi szériája a BVB-nak, és a hatodik helyen áll a csapat 14 fordulót követően.

JEGYZŐKÖNYV

Kezdőcsapatok
Bayer Leverkusen: Leno – Tah, Bender, Wendell (41′ kiállítva) – Henrichs (46′ Retsos), Bender, Aranguiz (62′ Baumgartlinger), Bailey – Havertz, Volland (78′ Bellarabi), Brandt Borussia Dortmund: Bürki – Sokratis, Subotic, Schmelzer – Castro (44′ Kagava), Weigl (65′ Dahoud), Sahin, Guerreiro – Jarmolenko, Philipp (8′ Schürrle), Pulisic
Kispad
Alario, Baumgartlinger, Bellarabi, Mehmedi, Ozcan, Pohjanpalo, Restos Bartra, Dahoud, Kagava, Sancho, Schürrle, Toprak, Weidenfeller
Játékvezető Vezetőedzők
Robert Hartmann Heiko Herrlich – Peter Bosz
Gólszerzők
30′ Volland1-0
73′ Jarmolenko 1-1

B04 – BVB | Mire elég a történelem?

Ma délután a BayArénában lép pályára a Borussia, melyről ugyan kellemes emlékeket őriz a csapat, a jelenlegi formát tekintve aligha lehet nyugodt. Peter Bosz egyesülete hosszú ideje vár az átok megtörésére, kérdés, mire lehet képes a remek formában levő Leverkusen ellen.

A Borussia rég nem látott formában tetszeleg, hiszen szeptember 30 óta nem nyert profi csapat ellen (a Magdeburg elleni találkozó kivétel, de a kiscsapat nem volt egy súlycsoport a BVB-val), és a múlt heti fiaskó sem építette a klub önbizalmát: 4-0-ás előnyről döntetlent játszani egy Revierderby-n nem jó ómen… most újra itt a lehetőség a bizonyításra, ám a feladat nem könnyű: azt a Leverkusent kellene idegenben felülmúlni, amely együttes április óta nem kapott ki hazai pályán, akkor épp a Schalke páholta el a leverkuseni együttest. Szeptember 20 óta azonban nem szenvedett vereséget a klub, így két véglet találkozik holnap a futballpályán.

Ami a Dortmund mellett szólhat az az, hogy legutóbbi tíz találkozásuk során idegenben csak egyszer veszített a csapat, négy győzelem mellé öt döntetlen társul, továbbá legutóbbi négy találkozójukból hármat a Sárga-Feketék nyertek meg. A gyógyszergyáriak viszont legutóbbi 18 mérkőzésükön eredményesek voltak, mely széria a legutóbbi 12 év leghosszabb sorozata a csapat történetében.

Peter Bosz elmondása szerint az e heti tréning intenzív és eredményes volt, és a csapat arra törekszik, hogy visszataláljon a győztes útra. Erre rá is szorul az együttes, hiszen az elmúlt időszak történései alapján rendkívül ráfér a csapatra, hogy sikerrel hagyják el a pályát – elég csak a múlt heti teljesítményre gondolni, ahol egy teljesen megnyert meccset is képes volt elherdálni a klub. Nehéz meghatározni, hogy a gondok merről is erednek, ami viszont kétségtelen, hogy a csapat gödörben van, melyből nem találták meg a kilábalás útját.

A mérkőzést az a Robert Hartmann vezeti, aki már nyolc alkalommal volt érintett a BVB meccsein. A 38 éves játékvezető munkáját Christian Leicher és Markus Schüller segíti a partvonal mentén, a negyedik játékvezető szerepét Christian Dingert tölti be, a videóbírók pedig Wolfgang Stark és Sven Jablonski lesznek.

A mérkőzésre 15:30-kor kerül sor, a BayArénában mutathatja meg a BVB, hogy készen áll visszatérni az év elején megkezdett útra.

B04 – BVB |Megtört az eddigi lendület Leverkusenben

A szeptemberi embert próbáló, ám sikeres időszak végéhez ért, a Borussia vereséggel zárta a Bundesliga 6. fordulóját a Leverkusen otthonában, miután a hazaiak 2-0-ás győzelmet arattak.

A hazaiak rendkívül gyors és dinamikus játékkal indították a találkozót, megdolgoztatva ezzel a BVB védelmét. Csupán három percet kellett várni, és már Calhanoglu szabadrúgása veszélyeztetett, majd Bürkinek kellett szögletre mentenie Chicarito fejesét. Ezt a szögletet Mehmedi elől kellett Weiglnek tisztáznia, aki nem sokra rá mégis eredményes volt: a 10. percben Manuel Gräfe nem fújt be egy szabálytalanságot, aminek következtében zavartalanul fejelhetett a bal felső sarokba a játékos.

A bekapott gól után a BVB továbbra sem találta helyét a pályán, a 70%-os labdabirtoklás ellenére is súlytalanok voltak – köszönhetően annak, hogy a Leverkusen korán nyomás alá helyezte a csapatot, akadályozta a támadások felépítését, és hibás passzokba kényszerítette őket. 20 perc játék után Piszczek hozta helyzetbe Aubameyangot, a gaboni azonban nem tudott túljárni Leno eszén. A másik oldalról Kampl vétette észre magát, a 32. percben 18 méterről tüzelt a jobb felső irányába, nem sokkal mellé. A szünet előtt még két vendégkísérletet láthattunk, de Dembélé és Guerreiro távoli lövése is eredménytelen maradt.

A szünetet követően hasonló mederben zajlott tovább a találkozó: a Borussia diktálta a játékot, de nem talált fogást a Bayeren, vagy csak ritka esetekben. A hazaiak tovább folytatták a kontrajátékot, és már 5 perc után helyzetbe kerültek – de Bürki résen volt Kampl 20 méteres kísérleténél. Szinte rögtön erre válaszul Aubameyang lőtt kapura bal oldalról, amit Toprak blokkolt. Ezt követően a csereként beállt Schmelzer ívelte a labdát Rode fele, aki nem lőtt, így Aubameyanghoz jutott a labda, Tah, azonban még időben elhárította a veszélyt.

A Sárga-Feketék továbbra is dominánsak voltak, de volt, hogy a leverkuseni büntetőterületen 10 emberrel is szembe kellett nézniük, ám az időből is kezdtek kifutni. A támadás fellendítése érdekében Thomas Tuchel Mort és Kagawát is pályára küldte, de úgy tűnt, a Borussia minden kísérlete sikertelen marad, vagy blokkolja a védelem. Leno szintén hozzájárult ahhoz, hogy ne egyenlítsenek a vendégek, Mor (65′), és Aubameyang (73′) kísérleténél is nagyot mentett.

A másik oldalon Bürki is mindent megtett azért, hogy a BVB játékban maradhasson, példának okáért Chicharito kísérletét hárította a 73. percben, ám a mexikói végül sikerrel járt: a 79. percben Calhanogluval összedolgozva megszerezték a mindent eldöntő, második találatot is. Percekkel a vége előtt Aubameyang előtt nyílt lehetőség a 85. percben, de Tah megállította időben. A túloldalon zárásképp még Volland lőhetett volna egyet, de Bürki ezt megakadályozta. Így egy 2-0-ás vereséggel zárta le 9,5 évi veretlenségét a BayArénában a Dortmund, és nem sikerült kihasználni azt, hogy a Bayern München is botlott a Köln ellen.