Így kell tovább folytassuk, megtettük a következő lépést – a mérkőzés reakciói

Az edző elégedett volt a csapattal, és a csapat is boldog volt a “következő lépés” megtétele okán. A mérkőzés reakciói következnek.

Lucien Favre: “Nagyon jól játszottunk az első félidőben. Általában nehéz gólszerzési lehetőségeket kialakítani a Düsseldorf ellen, de három kiváló lehetőségünk is volt. Szerencsénkre az első gólunk még a félidő előtt megszületett. A Düsseldorf okosan védekezett, és kellően koncentrált a játékra, ami nehezítette a dolgunk. A második félidőben korán meg akartuk szerezni a vezetést, így enenk megfelelően a mérkőzést nyitottabbá tettük, fogásra leltünk és gólokat szereztünk. Nagyon elégedett vagyok.”

Marco Reus: “Mindig jó, ha a csapat nyer, és gólokkal és gólpasszokkal tudod segíteni. Szép győzelem volt, és megérdemelt volt a különbség, egyszerűen jól játszottunk, remek csapatmunka volt. Remélem, hogy a következő mérkőzéseken is tudjuk tartani ezt a stílust. Nagyon fontos volt ez az eredmény a berlini győzelem után, főleg azzal a játékkal, amit mutattunk. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy az elmúlt hetekben nem épp a legjobb teljesítményemmel rukkoltam elő. Mindig kritikusan állok hozzá a saját teljesítményemhez. Mindig keményen kell dolgozni, és hinni önmagadban. Ma megtettük a következő lépést előre, és bízom abban, hogy ezt a formát át tudjuk örökíteni keddre is.”

Julian Brandt: “A teljesítményem tükörképe volt a csapat teljesítményének. Hatalmas lelkesedéssel játszottunk mind, és élveztünk egy nagyon, nagyon jó napot. Nagyon sokat dolgoztunk ezen az elmúlt néhány hétben, de ma a csapat kvalitása érvényesült. Rengeteg labdát igyekeztem tartani, és védekezésben is rendben voltunk, nem igazán hagytunk lehetőséget a számukra. A második félidőben látható volt az a szenvedély, amivel előrukkoltunk. Igazán jó móka volt ezúttal a pályán lenni.”

Jadon Sancho: “Természetesen nagyon elégedett vagyok, a csapat nagyon jól működött. A három pont megszerzése különösen fontos volt, és mennünk is kell tovább. Volt néhány visszaesésünk az elmúlt hetekben, de végső soron az a fő, hogy térsz vissza. Marco és Lukasz nagyon sokat segített nekem abban, hogy visszanyerjem a formámat. Nagyon boldog vagyok, hogy a dolgaink újra jól mennek. A mai mezünk volt az eddigi legjobb, amink csak valaha volt, talán ebben kéne továbbra is játszanunk.”

Thorgan Hazard: “Természetesen lelkes vagyok, jó meccset játszottunk, és már az első perctől kezdve a végéig nyomás alatt tartottuk őket, és sok gólszerzési lehetőséget alakítottunk ki – úgy gondolom, ez egy megérdemelt győzelem volt. Jól játszottunk ma, és sok kombinatív játékot mutattunk támadásban és védekezésben egyaránt. A dolgaink akár ugyanígy mehetnek tovább a jövőben is.”

Nem tudta megállítani a dortmundi támadótriót a Düsseldorf – a mérkőzés érdekességei

Egyoldalú volt a forgalom a Signal Iduna Parkban, hiszen a kapuralövések tekintetében 25-2, labdabirtoklásban 71%, szögletekben 6-0 és párharcokban 62% volt az arány a BVB javára. A mérkőzés érdekességei következnek.

Felfelé ívelő tendencia: A Dortmund idei legnagyobb arányú, valamint egymást követő második győzelmét ünnepelhette, amire legutóbb az első két meccsnapon volt példa.

Hazai erőd: A Dortmund továbbra is veretlen otthon, és 21 pontból 17-et szerzett meg eddig a bajnokságban hazai pályán.

Támadó trió: Marco Reus és Jadon Sancho egyaránt duplázott, és előkészített 1-1 gólt a másiknak, míg Thorgan Hazard egyet szerzett és egyszer kiszolgált – a támadótrió ezzel nyolc kanadai pontot jegyzett együtt! Az idei szezonban először volt rá példa, hogy két játékos egy csapatból egyaránt duplázott.

Dupla duplázó: Marco Reus 20. Bundesligás dupláját szerezte, amiből kettőt idén jegyzett (az elsőt a Leverkusennek lőtte a negyedik játéknapon).

Erős rekord: Tizenkét bajnoki találkozóján Jadon Sancho 15 gólban volt érintett, ebből hét gól és nyolc assziszt a mérleg. Az egész ligát figyelembe véve csak Timo Werner és Robert Lewandowski áll jobban a kanadai táblázaton.

Belga rekorder: 34. bajnoki találatával Thorgan Hazard lett az új belga rekorder a Bundesligában (korábban holtversenyben állt Emile Mpenzával).

Debütáns: Leonardo Balerdi csereként állt be élete első Bundesliga-perceire, így ő lett az ötödik argentin játékos dortmundi színekben, aki játszott.

Csapattag-premier: A 17 éves Giovanni Reyna először lett nevezve a BVB első csapatába, aki annak a Claudio Reynának a fia, aki a Leverkusen és Wolfsburg színeiben 74 Bundesliga bajnokit játszott. Ha Reyna beállt volna, ő lett volna a Bundesliga harmadik legfiatalabb játékosa.

Nem éri meg az utat: Mind játékosként, mind edzőként nem tudott még győzelmet aratni Friedhelm Funkel a Dortmund otthonában (6 döntetlen, 19 vereség a mérleg).

Negatív rekord: A Düsseldorf csupán kétszer lőtt kapura, ami negatív rekordjuk, 1992 óta, mióta ezen adatokat számolják volt most legalacsonyabb a mutatójuk.

Fél félidőnyi csillogás, életmentő győzelem Berlinben

Idén ritkán látott arcát mutatta a Borussia a Hertha otthonában lejátszott bajnoki első félidejében: jól futballozott, gólokat szerzett. Aztán újra felcsendült a nem is olyan régi dal is.

Minden bizonnyal az utolsó szalmaszálba kapaszkodott Lucien Favre a csapat berlini túrája előtt. A svájci tréner alatt erőteljesen inog a kispad a BVB elmúlt hetekben mutatott teljesítményének következtében, ám a vezetőség bizalma továbbra is töretlen. Egy esetleges Hertha elleni vereség viszont jó eséllyel beutalót jelentett volna Favre-nak a munkaügyi központba, ám a csapat régen látott jó futballal rukkolt elő a mérkőzés első negyedében.

A csapat továbbra sem számíthatott a sérült Paco Alcácer és a szintén maródi Thomas Delaney játékára, ezúttal pedig Bruun Larsen és Julian Weigl sem jelentkezhetett játékra. Favre a spanyolországi mérkőzés után igyekezett felrázni csapatát, ezért egy meglepő, három védős rendszerrel vezényelte pályára játékosait. Ez szemmel láthatóan meg is lepte a Jürgen Klinsmann által először irányított fővárosiakat. Jadon Sancho a 15., Thorgan Hazard a 17. percben talált be a berlini kapuba, a BVB játéka lendületes, helyenként kifejezetten kreatív játékot mutatott be. Mintha meg sem történt volna a szerdai, Barcelona elleni sima vereség.

Van, ami nem változik

A kétgólos előny tudatában azonban túlságosan megnyugodott a Dortmund, a Hertha pedig elkezdett életjeleket mutatni, a 34. percben pedig egy kissé szerencsés találattal sikerült is zárkózniuk. Ekkor a topcsapatok ex-düsseldorfi réme, Lukebakio döntött úgy, hogy elereszt egy lövést 19 méterről, a tizenhatoson belül helyezkedő Darida pedig úgy bökött bele a labdába, hogy Bürkinek esélye sem maradt a védésre.

A felhők akkor kezdtek el igazán sűrűsödni a dortmundi fejek fölött, amikor az első játékrész hajrájában Mats Hummels begyűjtötte második sárga lapját: a BVB-nek egy komplett félidőn keresztül emberhátrányban futballozva kellett megőriznie előnyét.

A második felvonás első perceiben úgy tűnt, ez nem sokáig sikerül. A 48. percben Selke kapott remeknek tűnő kiugratást és be is vette a dortmundi kaput. A videóbírós asszisztens viszont éles szeműnek bizonyult: a német csatár néhány centiméteres leshelyzetben tartózkodott, így hiába Klinsmannék korai öröme, érvénytelenítették a gólt. A BVB játéka már nem tudta megközelíteni az első húsz percben látottakat, de ezután már se szabályos, se szabálytalan körülmények között nem sikerült gólt szereznie a Herthának.

Köszönet Leverkusenbe

A Dortmund a Bayern elleni vereség, valamint a Paderborn elleni döntetlen után ismét győzelmet aratott a bajnokságban. Az pedig már csak hab a tortán, hogy az eredmények alakulásának köszönhetően mindössze egy ponttal áll a bajorok és néggyel a pillanatnyilag listavezető Lipcse mögött a tabellán, ugyanis Peter Bosz kedveskedett korábbi munkaadójának: a Bayer az Allianz Arénában győzte le a münchenieket.

Folytatás jövő hét szombaton a Fortuna Düsseldorf ellen a Signal Iduna Parkban.

A tíz emberes Borussia kis híján érinthetetlen fal volt – a mérkőzés érdekességei

A Borussia Dortmund képes védekezni! Ugyan 10 emberre csökkent a számuk, de a második félidőben csak hét kapuralövést engedélyeztek a Herthának a Sárga-Feketék – ebből három a hosszabbításban jött, és csak egy ment kapura. A fővárosi együttes a második félidőben több, mint 60%-ban birtokolta a labdát, de ritkán jutott veszélyes helyzetekig. A BVB szenvedélyesen és intelligensen védte előnyét, így kiharcolta győzelmét a botladozós időszak után. A mérkőzés érdekességei következnek.

Az akció sűrűjében: Julian Brandt csatárszerepet játszott ma, és nem is volt idegen tőle. Az első félidőben különösen meghatározó eleme volt a BVB-nak, összességében a birtoklási aránya a harmadik legnagyobb volt (77, ami több, mint eddig bármelyik bajnoki meccsén idén), valamint 94%-os passzpontosságot mutatott be.

Gólszerzői széria: Jadon Sancho zsinórban harmadik mérkőzésén talál be, ami a leghosszabb szériája – igaz, 2018 októberében már eljutott egyszer eddig a sorozatban.

Félidei vezetés: Közel két hónap után először vezetett a BVB a félidőben. Legutóbb október 5-én fordult ez elő, akkor 1-0-ra vezettek a Freiburg ellen, de 2-2 lett a vége.

Hívatlanul először: A Bundesligában először kapott két sárga lapot egy mérkőzésen Mats Hummels, igaz, piros lapja már volt, a Gladbach ellen idegenben már állították ki 2013 októberében.

Korai 2-0-ás vezetés: Lucien Favre érkezése óta a Dortmund soha nem vezetett két góllal ilyen gyorsan, mint ahogy most tették Berlinben. A Sárga-Feketék a legutóbbi 10 mérkőzésük során most először rúgtak gólt az első félidőben.

Gólszerzés belga rekord módra: Thorgan Hazard 33. gólját szerezte meg a Bundesligában, ezzel holtversenyben listavezető honfitársával, Emile Mpenzával.

A legfiatalabb kezdő 11: Ebben a szezonban a mostani kezdőcsapat volt a legfiatalabb, amivel a BVB pályára lépett, az átlagéletkor 25,7 év volt.

Ó, azok a csodálatos berlini emlékek

A Borussia Dortmund a Hertha BSC otthonába látogat szombat délután a Bundesligában. Korábbi cikkünkben szubjektívan már beharangoztuk a berlini összecsapást, most viszont jöjjenek a tények.

A tavalyi szezonban egy elképesztően izgalmas hajrának köszönhetően 3-2-re tudott nyerni a Borussia a berlini Olimpiai Stadionban és ezúttal is kiélezett küzdelem várható. Annak ellenére, hogy a Hertha nem áll valami jól a Bundesligában.

A Dortmund legutóbbi tizenegy Hertha elleni mérkőzéséből csupán egyet veszített el, akkor viszont Berlinben maradt alul. A Hertha a 2016/2017-es szezonban 2-1-re gyűrte le a Borussiát. A védelem elmúlt hetekben mutatott teljesítményét látva kifejezetten jó hír, hogy a berliniek gyakran sülnek fel a BVB ellen. A dortmundi csapat tizenkétszer hozta le kapott gól nélkül a Berlin elleni mérkőzéseit – nincs még egy csapat a Bundesligában, akinek több rúgott gól nélküli találkozója lenne a fekete-sárgák ellen.

Lucien Favre csapata előszeretettel kerül mostanában hátrányba és ez igen könnyen előfordulhat szombaton is. Csakhogy legutóbbi két berlini vizit alkalmával mindig a Hertha szerzett vezetést, ám egyszer sem nyert. Tavaly, a már említett találkozón 3-2-es dortmundi siker született, egy évvel korábban pedig 1-1-es döntetlen. S ha már szóba került a tavalyi találkozó, akkor a Borussia elkpesztő tűzijátékot rendezett. Marco Reus mindent eldöntő találata a 25. dortmundi lövésből született meg.

Ami a berlinieket illeti

Ahogy azt már említettük, a Hertha pocsék formában van – megérte elküldeniük Dárdai Pált nyáron, dohoghatnánk magyar szurkolóként. Ante Covic ideje lejárt, szombaton már a korábbi szövetségi kapitány, Jürgen Klinsmann vezeti a fővárosiakat. Ez nem véletlen, hiszen a Hertha legutóbbi négy bajnokiját kivétel nélkül elveszítette. Jelenleg 11 ponttal állnak a 15 pozícióban, ugyanannyi egységgel, mint a már osztályozós helyen tanyázó Fortuna Düsseldorf.

A berliniek legutóbbi tizenöt bajnokijukból csak egyet tudtak lehozni kapott gól nélkül, a hatodik játéknapon a Kölnt rombolták le 4-0-ra. A hazai pálya sem feltétlenül jelent előnyt a Hertha számára, mindössze hat egységet gerebélyztek össze idén az Olimpiai Stadionban – ez majdnem a fele annak, amennyit tavaly a bajnokság hasonló szakaszában magukénak tudhattak.

Ami a Dortmundot illeti

Bár statisztikailag jól hangzik, hogy legutóbbi kilenc bajnokijából csupán egyet veszített el a Borussia, a helyzet koránt sem ilyen rózsás. A Bayern elleni vereség mellett több kellemetlen, bosszantó döntetlen is becsúszott, erről tanúskodik a tabellán elfoglalt hatodik hely. A helyzet persze nem reménytelen, a listavezető Mönchengladbach öt, a Lipcse-Bayern kettős pedig csak négy pontra van a csapattól.

Az viszont koránt sem biztató, hogy idegenben már nagyon régen nyert a BVB a bajnokságban – utoljára a Köln otthonából hozta el a Borussia mindhárom pontot, még augusztus 23-án.