Készek vagyunk lehetővé tenni a lehetetlent!

Nehéz visszavágóra készül a Borussia Dortmuund, hiszen a Tottenham elleni első találkozón 3-0-ra maradt alul a csapat a londoniakkal szemben. A Tottenham tudja, hogy ez az eredmény nem garancia, a Dortmund pedig saját rekordját kell, hogy megugorja, ha fordítani szeretne a párharcon.

A londoniaknak nem kell sokat visszatekintenie az időben, ha a nagy előny elherdálásának gondolatától aggódnak: 2013-ban az Internazionale ellen hasonlóan jól kezdtek az első körben, ám az Inter kiharcolta a hosszabbítást, végül tovább is jutott a milánói együttes idegenben lőtt több góllal. A Dortmund számára nem ismeretlen a hátrányból felállás, legutóbb a Benfica ellen fordítottak, az 1-0-ás vereséget követően ugyanis 4-0-ra nyerték a visszavágót, de a legnagyobb hátrány, amit ledolgoztak, 2-0 volt az 1999/2000-es szezonban a Rangers ellen, ott büntetőkkel múlták felül az ellenfelet. Ha a továbbjutás nem is sikerült, de hatalmasat küzdött a Real Madrid ellen is a Sárga-Fekete legénység, a 2013/14-es szezonban 3-0-ás hátrányból hamar ledolgoztak kettőt Klopp fiai, ám az utolsó, egyenlítő találat több játékos lábában is benne maradt.

A képlet egyszerű: 3-0-ával hosszabbítás, 4-0-val győzelem, 4-1-gyel viszont már kiesés következik. Ha a Tottenham gólt szerez, arra már néggyel több góllal kell válaszolni, így a védelem stabilitása és a támadószekció hatékonysága ma különösen fontos lesz. A Spurs alig veszített ekkora előnyből, így kényelmesen várhatják a mai találkozót, de Németország ellen nem mindig szerencsések: legnagyobb európai vereségüket a Kölntől szenvedték el, 1995-ben az Intertotó Kupában 8-0-ás végeredmény állt a kijelzőn.

Lucien Favre a sajtótájékoztatón elmondta, tudja, hogy nehéz dolga lesz a csapatnak, de sejtelmes mosollyal annyit mondott, hogy sose lehet tudni, mi fog történni. Marco Reus hozzátette, ebben a stadionban nem egy alkalommal írtak már csodát, és kellő hittel, magabiztossággal képesek lehetnek megoldani a lehetetlent is. Hangsúlyozta továbbá a védelem stabilitását, és a helyzetek kritikus kihasználását is, mint kulcsát az egész mérkőzésnek, majd hozzátette: készen állnak arra is, hogy 120 percet intenzív tempóban játsszanak, ha szükséges.

Reméljük, ez nem lesz szükséges, és valóban csodát láthatunk – cél a legjobb 8 közé jutás, mindent bele!

Várható kezdőcsapatok:

BVB – TOT | Matematikailag is búcsúztunk a BL-küzdelmektől

Hiába vezetett a Borussia a visszatérő Aubameyang góljával, Kane és Son megfordította az állást, megnyerve ezzel a találkozót és a H-csoport küzdelmeit is. A BVB továbbra is két pontos, az utolsó fordulóban dől el, hogy az Európa-liga küzdelmeit folytathatja-e.

Nem kezdett acélosan ugyan a Borussia, de a vezetést ezúttal a Sárga-Feketék szerezték meg: a 31. percben Jarmolenko gyönyörű sarkazásából volt Aubameyang eredményes, így az egy mérkőzésre eltiltott gaboni találattal tért vissza a csapathoz. Az öröm azonban nem tarthatott sokáig, hiszen a 49. percben már-már szokásosan Kane érkezett és villant Alli gólpasszából, az utolsó szöget pedig Son Heung-Min verte be a koporsóba a 76. percben, mely találattal megnyerte a találkozót és a csoportot egyaránt a londoni együttes. A Dortmund az utolsó körben a Real Madriddal találkozik, míg az APOEL a Tottenhammel vív csatát – és ez nagy küzdelem lesz a harmadik helyért, mely Európa-liga továbbjutást ér…

JEGYZŐKÖNYV

Kezdőcsapatok
Borussia Dortmund:Bürki (Weidenfeller, 90+’) – Toljan, Bartra, Zagadou (Toprak, 78′), Schmelzer – Weigl – Kagava (Castro, 66′), Götze – Jarmolenko, Aubameyang, Guerreiro Tottenham Hotspur: Lloris – Dier, Sanchez, Vertonghen – Aurier, Winks, Eriksen (Sissoko, 85′), Alli (Dembele, 81′), Rose – Son, Kane (Llorente, 86′)
Kispad
Castro, Dahoud, Philipp, Sahin, Schürrle, Toprak, Weidenfeller Davies, Dembele, Foyth, Llorente, Sissoko, Trippier, Vorm

BVB – TOT | Az EL-ért küzdhet a Borussia a csoportvezető ellen

Mondhatni lefutottá váltak a Bajnokok Ligája H-csoportjának küzdelmei, hiszen a Tottenham biztos továbbjutó, a Real Madrid csak matematikailag fogható be, de ahhoz két vereséggel kéne zárnia a Dortmund és az APOEL ellen. Az egyetlen, amiért harcolhat Peter Bosz csapata, a harmadik hely, mely az Európa-liga küzdelmeibe való bekapcsolódást jelentené a németek számára. Bár az APOEL reálisan nézve nem esélyes sem a Real, sem a Hotspur ellen, nem szabad félvállról venni a küzdelmet, és meg kell harcolni azért, hogy ezt kivívja a csapat. Most a londoniak ellen kezdhetnek Schmelzerék.

A szezon eleji varázst kissé megtörte a Tottenham, amikor 3-1-re győzte le a Wembleyben a Borussiát (amely stadionban addig híresen szenvedett a Hotspur), azóta pedig minden a feje tetejére állt: a csapat árnyéka önmagának, a bajnokságban sorozatos vereségek érik, és a BL-küzdelmeitől is lényegében elbúcsúzott, miután a Real is két vállra fektette, majd az APOEL is két döntetlent csalt ki a párharcból.

Kemény küzdelem a labdáért

Bosz együttese immáron a dobogó alsó fokáért küzd, és az előjelek továbbra sem biztatók: a pénteki játéknap során a frissen feljutott Stuttgart bizonyult jobbnak, és múlta felül 2-1-re a Sárga-Feketéket. Bár a Tottenham is vereséggel hangolt, ellenfele keményebb volt, hiszen az Arsenal otthonában vívtak észak-londoni derbit a felek – Pochettino együttese viszont jóval stabilabb formát mutat. A londoniak negyedikek a bajnokságban 3 vereséggel (ráadásul csak nagycsapatok ellen kaptak ki, hiszen az Arsenal mellett a Manchester United és a Chelsea bizonyult jobbnak), a BL-ben pedig 4 pontot hoztak el a címvédő madridiak ellen, ami mindenképp megsüvegelendő teljesítmény a BL-ben harmadszor résztvevő csapattól.

Tovább tetézi a bajt, hogy Sokratis a hétvégi bajnokin megsérült, és bár a Revierderbyn várhatóan vállalni tudja a játékot, a hétközi BL-fordulóban aligha számíthat rá a csapat. Aubameyang visszatérhet eltiltását követően, de a gaboni fegyelmezetlensége is kérdőjel az egyenletben, hogy mekkora kihatással lesz a csapat teljesítményére.

A gabonival sincs minden rendben…

Biztató viszont, hogy Philipp és Jarmolenko játékára szintén adhat a csapat, így a házi gólkirály kiesésével is erős maradhat a támadószekció. A BILD információi szerint ráadásul Bosz ultimátumot kapott a vezetőségtől, és posztja megmaradását a Tottenham és Schalke elleni meccsekhez kötötték – kemény feladat, ráadásul a holland tréner stabilan ugyanazt a 4-3-3-as játékot játszatja, melynek végrehajtására a csapat jelen pillanatban nem alkalmas, és amelyet az ellenfelek már kiismertek, és ki tudnak védekezni.

Sorsfordító mérkőzés előtt állunk – több szempontból is

A mérkőzés játékvezetője Clément Turpin lesz. A 35 éves játékvezető 2007-ben kezdte meg tevékenységét, 2010 óta pedig nemzetközi szinten is számítanak munkájára. 2010-ben, 11-ben, 14-ben és 15-ben az év francia játékvezetőjének választották a sípmestert, aki összesen 325 mérkőzésen dirigált eddig az U17-es VB-től kezdve a Bajnokok Ligájáig.

Turpin bevetésen

A 2016-os francia EB-n ő volt a legfiatalabb bíró, és ugyanezen évben az olimpiai játékokon is számítottak munkájára. Turpin nem szűkölködik a sárga lapokban, összesen 1039 alkalommal villantotta fel a figyelmeztető kártyát.

A mérkőzés holnap 20:45-kor startol el, és aligha vonja kétségbe bárki, hogy a Borussiára ráfér már a győzelem. Hőn reméljük, hogy ez végre megadatik – még akkor is, ha nagyon komoly tétje számunkra már nincs a találkozónak. De a kis öröm is öröm, így mindent bele, NUR DER BVB!

Tuchel: Sikerrel uraltuk a játékot

Thomas Tuchel a 3-0-ás győzelmet követően válaszolt a hozzá intézett kérdésekre. Íme, a tréner gondolatai a…

… mérkőzésről: “Igazán elégedett vagyok a teljesítménnyel, az eredménnyel és a védelmünkkel is. Nagyon frissnek látszottunk, nagyon effektívnek, és hatékonyak voltak a szereléseink és váltásaink. Az elején a Tottenham nagyon erős volt. Nagyon magas szinten pörgött a találkozó. Percről-percre a passzaink pontosabbak lettek, és egyre több helyzetünk adódott a gólszerzésre. A második félidőben sikerrel uraltuk a játékot: visszaszorítottuk a Tottenhamet a saját térfelükre, és távol tartottuk őket a saját kapunktól.”

… Marco Reus teljesítményéről: “Semmi sem segíthet annyit, mint az ilyen gólok. Ezek óriási löketet adnak számára. Abszolút örülök annak, amit Marco elért. Magas elvárásokat támasztott magával szemben, és úton van a felé a fizikális szint felé, amely lehetővé teszi számára a szereléseket és kontrázásokat, és hogy formában maradjon akkor is, ha három naponta van találkozó. Dolgozunk ezen. Ez a két gól segít neki ezt elérni.”

… Erik Durmról: “Remekül teljesít. Bámulatos, a téli felkészülésünk során nem számíthattunk még rá. Volt egy kisebb visszaesés az egyik barátságos találkozó előtt. De azt követően briliánsan játszott a második találkozón, remek formát mutatott az edzéseken, és jól játszott, mikor a téli szünetet követően csereként beállt a Gladbach ellen. Olyan kondícióval bír, ami hasznot jelenthet a játékunk számára. Igazán sokoldalú, ami az edzők álma, hiszen mindig nyitott az új lehetőségekre. Jelen pillanatban remekül bánik a labdával, jó döntéseket hoz, belead mindent az edzéseken.”

… Ilkay Gündoganról: “Nem tudom megmondani, hogy vasárnap tud-e játszani. Várnunk kell, és meglátjuk. Talán egy speciális cipő esélyt szolgáltathat.”

… Sven Benderről: “Remélem hogy az ijedtségen túl semmi komolyról nincs szó. Elcsúszott egy Sonnal történt szereléskor a büntetőterületen belül. Nem érzett fájdalmat, de az izma dagadni kezdett, és érzékennyé vált, így azonnal le kellett őt hozzuk. Remélem, hogy az ijedtségen kívül nem történt semmi, és nem az izma sérült meg.”

20 lövés, 3 gól, hatodik hazai győzelem angol csapat ellen

63%-os labdabirtoklás, és 20:3-as kapuralövési arány a BVB javára – a hazaiak megdolgoztak a 3-0-ás győzelmükért a Tottenham Hotspur ellen a legjobb 16 között az Európa Ligában.

Lövésre készen: A Sárga-Feketék rendelkeznek a legtöbb kapuralövéssel az UEFA Európa Liga kiírásában (129).

A kapufa mesterei: Gonzalo Castro kapufája a 10. alkalom volt, hogy ebben a kiírásban a BVB a lécet találta el.

Bombaforma: Pierre-Emerick Aubameyang 33. gólját szerezte minden kiírást figyelembe véve, ehhez 38 tétmeccsre volt szüksége.

Weidenfeller remek hete: 2-0 Darmstadtban, 3-0 a Tottenham ellen – és megszületett fia, Leonard. Roman Weidenfeller alighanem tökéletes hetet zárhat.

Az angolok elleni pozitív rekord: A BVB 10 hazai meccséből hatszor győzedelmeskedett angol csapat ellen. 2011 óta minden évben farkasszemet nézett egy Premier League csapattal. Ezen meccsek során három hazai meccs győzelemmel zárult, egy döntetlen és egy vereség született, összesen 7:2-es gólkülönbséggel.

Erődemonstráció a’la Reus: Marco Reus szerezte a BVB második és harmadik gólját, és négyszer próbálkozhatott. Eggyel többször, mint ahányszor a Tottenham játékosai összesen.

A BVB előnyben: 18. alkalommal győzött a Borussia hazai pályán a párharc első felvonásában az európai tornák kiírásában. Csak egyszer fordult elő, hogy előnyről bukott el a csapat: 1987 novemberében 3-0-ra győzték le a Club Brugge együttesét, de a visszavágón hosszabbítást követően 5-0-ás pofonba szaladtak bele, s estek ki.