Gólfesztiválos Dortmund-meccsek: a mérkőzés érdekességei

Míg a Hoffenheim az első félidőben csak egyetlen egyszer lőtt kapura a 35. percben, addig a második játékrészben már 13-szor vették célba a Dortmund kapuját. A mérkőzés érdekességei következnek.

Gólfesztivál: Csupán a legelső Bundesliga-kiírásban, 1963/64-ben lőtt több gólt 21 mérkőzés után a Dortmund (58), mint az idei szezonban (54). Mind a 11 mérkőzésén legalább két gólt jegyzett a csapat, és hét esetben ez a szám legalább háromra ugrik fel.

A legfiatalabb: Jadon Sancho nyolc bajnoki gólnál tart, melyből hetet idén szerzett. A 18 éves és 321 napos angol válogatott játékos ezzel a legfiatalabb játékossá vált a bajnokságban, aki el tudta érni a nyolc Bundesliga-gólt. Ezen felül 13 asszisztot is jegyzett, ami szintén rekord a ligában. Összességében Jadon 20 gólban volt érintett (7 gól, 13 assziszt), aminél csak Marco Reus és Sebastian Haller eredményesebb eddig.

Mérföldkő: Mario Götze 50. gólját jegyezte a Bundesligában. Idei három találata mind hazai pályán született.

Továbbra is toprekord: Ugyan még mindig csak kétszer vesztett pontot a Bundesligában otthon a Borussia, továbbra is második legjobb örök-rekordjánál tart a Bundesligában 21 mérkőzést követően.

Előkészítő: Lukasz Piszczek első gól előtti asszisztja a hatodik volt neki a szezonban, ami eggyel több, mint tavaly az egész szezont figyelembe véve – csupán 2012-13-ban volt eredményesebb, akkor 10 gólpasszig jutott.

Parádés kezdet, majd elfogyó lendület jellemezte a Hoffenheim elleni találkozót

Minden várakozást felülmúlóan indult a Hoffenheim elleni mérkőzés, majd rémálomba csapott át az utolsó negyedórára. A Hoffenheim hamvaiból támadt fel, és kihasználta az elfáradó és visszahúzódó BVB botladozását.

A szerdai kupamérkkőzés sokat vett ki a Dortmundból, hiszen 120 perc játék után egy büntetőpárbajban maradtak alul a Werder Brémával szemben. Az áprilisi időjárásra hajazó körülmények azonban (napsütés, nagy esőzés és erős szél dukált) felpörgették a Dortmundot, akiknek a befejezéssel még adódtak gondjaik, de egyre szorult a hurok, a 20. percben például Philipp közel állt ahhoz, hogy húsz méterről gólt jegyezzen.

A 11. percben érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi, Posch rúgta Sanchóra a labdát, ami viszont a saját hálójukban kötött ki. A videóbíró Fritz azonban érvénytelenítette a találatot, mivel Mario Götzét lesen érték a találat pillanatában.

Sancho azonban nem törődött bele sorsába, és nagyon aktív játékkal tört előre, majd maga törte meg a gólcsendet is: a 32. percben Piszczekkel összejátszva tört be az ellenfél tizenhatosára, és ezúttal szabályosan, önszántából fejezte be az akciót.

Az első félidőben azonban nem állt meg a csapat, egy remek kontrával rögtön kettőre duzzasztották az előnyt: Hakimi fékezte meg a Hoffenheim támadását a büntetőterületüknél, majd Guerreirón és Sanchón át Witselig vezetett az út, aki visszatette a fiatal angolnak a balszélre a labdát. Sancho lövését még védeni tudta Baumann, de a kipattanóra Mario Götze érkezett, aki higgadtan fejezte be a támadást a 43. percben.

A második játékrészben a Hoffenheim fokozta a nyomást, és számos támadással vágott vissza, de sem Schulz (52.), sem Joelinton (56.), sem Belfodil (61.), sem pedig Geiger (69.) nem járt szerencsével – vagy elvétették kevéssel, vagy a visszatérő Bürki mutatott be remek védéseket. A dortmundi dominancia azonban kezdett elfogyni, bár Guerreiro révén sikerült tovább növelni az előnyt, ami csillapította az izgalmakat. A 72. percben érkezett a csereként beálló Alcácer támadása, majd három percre rá Sancho találkozott a kapufával lövése során.

A lendület azonban elfogyott, és Belfodil szépített, majd nyolc percre rá Schulz kozmetikázta az eredményt. Bár Alcácer még visszatámadott, végül Belfodil duplázott, ezáltal kiegyenlített a Hoffenheim. A maradék időben már mindkét védelem kihúzta kapott gól nélkül, így fájó pontvesztéssel zártuk a találkozót Lucien Favre távollétében.

A mérkőzés összefoglalója:

Masszív ellenféllel hangolunk a hétvégén a BL következő fordulójára

Nem volt könnyű időszaka az elmúlt egy hétben a Dortmundnak, mivel a Frankfurti döntetlent egy kupavereség követte, és előretekintve se lesz sétagalopp az elkövetkező időszak, hiszen a szerdai Tottenham előtti mérkőzést egy hétvégi bajnoki előzi meg, a TSG Hoffenheim látogat a Signal Iduna Parkba.

Első a nyolcadik helyezettel szemben – ha a tabellára nézünk, ez a kellemes kép fogad minket, azonban nem szabad elfelejtenünk, hogy hét közben egy 120 perces mérkőzésen hajtottak a srácok, aminek végén jött csak igazán a fekete leves: az ihletett formában védő Pavlenka elütötte a Dortmundot a német kupaálomtól. A bajnoki címért való küzdelemben minimális segítséget jelenthet ugyan az, hogy ennyivel kevesebb mérkőzést kell játszania a csapatnak, de az élmények frissek, éppen ezért kemény feladat előtt áll Favre és legénysége: az a nyolcadik helyezett Hoffenheim jön, amelyik bármikor képes megtréfálni a nagyobb csapatokat, Nagelsmann legénységében óriási a potenciál.

A Dortmund legutóbbi négy bajnokijából hármat megnyert, és csak egyszer kapott ki legutóbbi 12 fellépésén, de az ellenfél is csak egyszer szenvedett vereséget a legutóbbi 13 meccsnap során. Hazai közegben viszont félelmetes mutatókkal bír a Dortmund: a lehetséges 30 pontból 28-at begyűjtött, csupán egy döntetlen rondít bele a mérlegbe, és ezzel beállították a 2015/16-ban elért teljesítményüket is 10 mérkőzéses lebontásban. A Hoffenheim idegenben nem veszített egy találkozót sem az elmúlt hét bajnokiján, és csak egy mérkőzésre vannak a klubrekordjuktól ebben a tekintetben.

A sajtótájékoztatón Michael Zorc fogadta a megjelent munkatársakat, mivel Lucien Favre betegség miatt kényszerpihenőre került, ki is hagyta az utolsó edzést ezáltal. Ami viszont jó hír, hogy a kupából hiányzó két kapus, Roman Bürki és Marwin Hitz egyaránt részt vett az edzésen, és Zorc szerint “nagy remény van arra, hogy mindketten bevethetők lesznek”, valamint a lábsérüléssel bajlódó Lukasz Piszczek is játékra kész lesz várhatóan. Marcel Schmelzer és Jadon Sancho szintén kikecmergett megfázásából, bár nyomot hagyott rajtuk a betegség. Zorc felvázolta, hogy “mindketten kissé gyengének tűnnek, és elválik még, hogy helyet kaphatnak-e a kezdő tizenegyben”.

Favre jelenléte is kérdéses még, hogy a mérkőzésen irányíthatja-e a csapatot, állapotának javulásától függ, hogy helyet foglalhat-e a kispadon. Zorc egy izgalmas mérkőzésre számít abból kiindulva, hogy a két csapat közti különbség az elmúlt találkozókon rendre kevés volt. Afelől is reménységét fejezte ki, hogy a szurkolók a lehető legnagyobb támogatással buzdítják majd a csapatot, hozzátéve, hogy egy ilyen peridóusban, ahol egy-két játékos nem elérhető, elengedhetetlen a drukkerek biztatása, különösen egy olyan csapat ellen, amelyik nagyon kemény munkával és megfelelő erővel törnek előre a támadásoknál.

Marco Reus ugyan nem lesz bevethető ezen a mérkőzésen, de a Dortmund reméli, hogy a 12. játékosként aposztrofált közönség kiszurkolja a tizedik hazai győzelmet ebben a szezonban a mai találkozón, és mi magunk is ebben reménykedünk. Hangolódjunk győzelemmel a BL-re, feledtessük a kupafiaskót, Heja BVB!

Először nyert idén hátrányból a csapat – a mérkőzés érdekességei

Nyolc mérkőzésen át volt nyeretlen a BVB, de a Hoffenheim 2-1-es legyőzésével egymás után második mérkőzését nyerte a csapat. Azontúl, hogy a dobogóra újfent felköltözött a Dortmund ezzel, remek önbizalomnövelő lehet a szerdai kupatalálkozó előtt a München ellen.

Tökéletes rekord: Pierre-Emerick Aubameyang 13 gólt és négy gólpasszt osztott ki 15 bajnoki fellépésén, aminek köszönhetően mindenki másnál eredményesebb a divízióban. 13 találatából 11 hazai környezetben született.

Hűvös és céltudatos: Az előző szezonban Auba kihagyott egy büntetőt épp a Hoffenheim ellen hazai környezetben, de ezúttal megőrizte hidegvérét, és egyenlíteni tudott.

Kedvenc áldozat: A BVB legutóbbi kilenc találkozóján veretlen maradt a TSG ellen, öt győzelem és négy döntetlen a mérleg.

Elmúlt átok: Legutóbbi tíz mérkőzésén csendben maradt, de az év amerikai játékosának választott Christian Pulisic harmadjára volt eredményes idén, hazai pályán pedig először köszönt be, találata ráadásul győzelmet ért.

Vert helyzetből győzelem: Az idei kiírásban először nyert mérkőzést úgy a Borussia, hogy hátrányból fordított. A Leverkusen elleni 1-1 óta ez volt az első alkalom, hogy hátrányból pontot szerzett az együttes.

Fair play: Szerelések voltak, de teljesen tiszták – nem is járt érte lap. Stöger mainzi debütálása is lap nélkül zárult.

Az elődök nyomában: Peter Stöger követte Thomas Tuchel és Peter Bosz munkásságát: a Dortmund edzőjeként megnyerte első két mérkőzését.

Változatlan tizenegy: Stöger a mainzi kezdőjét küldte pályára a Hoffenheim ellen is. A legutóbbi olyan alkalom, amikor nem változott a kezdő tizenegy összetétele az első két meccsnapon fordult elő.

BVB – TSG | Drámai fordulat, újra a dobogón a Borussia

Fordult a kocka, ezúttal hátrányból nyerni tudott a BVB a Signal Iduna Parkban. Julian Nagelsmann csapata ugyan megszerezte a vezetést az első félidőben, azonban Auba és Pulisic góljaival újra megszerezte a három pontot Peter Stöger együttese.

Régóta volt arra példa, hogy a statisztika mutatói nem a Borussiának kedveztek, ám ezúttal azzal párosult, hogy a csapat nyerni tudott – valljuk be, elfogadható ajánlat ez így. Pedig a gólszerzők sorát még a TSG nyitotta: a remek ütemben kiugratott Kaderabek adta be a labdát középre, majd Toljan elesését követően Uth tisztán lőhetett kapura, Bürkinek esélye sem maradt. A csapat azonban nem omlott össze, sőt: előbb egy kiharcolt tizenegyes révén egyenlítettek Aubameyang találatával a 62. percben, majd a hajrához érve Pulisic villantott: előbb átemelte a kapus felett a labdát, majd még egyszer beleérve a hálóba pofozta azt. A kitörő extázis az egész stadionon eluralkodott, kivéve persze a vendégeket: de olyat láthatott a Signal Iduna Park közönsége, amire az elmúlt hetekben kevésszer volt példa.

JEGYZŐKÖNYV

Kezdőcsapatok
Borussia Dortmund:Bürki – Toljan, Sokratis, Toprak, Schmelzer – Weigl – Kagava, Guerreiro –
Jarmolenko (73′ Dahoud), Aubameyang, Pulisic (90+3′ Szubotics)
TSG 1899 Hoffenheim:Baumann – Kaderabek, Posch (90′ Akpoguma), Vogt, Hubner, Zuber – Demirbay, Grillitsch, Amiri – Uth (69′ Szalai), Gnabry (63′ Kramaric)
Kispad
Bartra, Dahoud, Isak, Sahin, Szubotics, Weidenfeller, Zagadou Akpoguma, Kobel, Kramaric, Passlack,
Polanski, Rupp, Szalai
Játékvezető Vezetőedzők
Harm Osmers Peter Stöger – Julian Nagelsmann
Gólszerzők
21′ Uth (Kaderabek)0-1
62′ Aubameyang(büntető)1-1
89′ Pulisic 2-1