Hummels: Nem volt elég mélység a játékunkban

Az ARD sajtósainak nyilatkozva a mérkőzésen után mind Julian Brandt, mind Mats Hummels analizálta a Sárga-Feketék elejétől tartó gyenge teljesítményét, ami a Német Kupából való kieséshez vezetett. “Rengeteget volt nálunk a labda, de nem nagyon tudtunk vele mit kezdeni.” – mondta Brandt, amit Hummels azzal egészített ki, hogy a mélységi játék az oldalukon gyengének bizonyult.

Lucien Favre: “Az első félidei teljesítmény gyenge volt, hiányzott a tempó a játékunkból. Minden labdáról lekéstünk, és vesztesen jöttünk ki a párharcokból is. A kiesés hatalmas csalódás mindannyiunk számára, igazi szégyen. Volt három vagy négy hatalmas helyzetünk, amit ha kihasználunk, elérhettük volna a célunkat.”

Julian Brandt: “Nem játszottunk jól az első félidőben, különösen a támadásaink nem alakultak jól. Rengeteget volt nálunk a labda, de nem nagyon tudtunk vele mit kezdeni. Csakis magunkat okolhatjuk ezért. Túljátszottuk a játékunkat gyakran, nem pedig céltudatosan haladtunk előre. A Weser Stadion kemény hely, ott bajban vagy, ha hátrányba kerülsz – a hazai csapat szurkolói egyértelműen tudták vinni magukkal a játékosokat. Éppen ezért nagyon meg kellett nyomjuk a második játékrészt, de 3-1-es hátrányból már nehéz felállni. Nem várhatjuk el azt sem, hogy minden mérkőzésen öt gólt rúgunk. Mindannyiunkból hiányzott az az extra, amivel felkerülhettünk volna a gólszerző táblára. Ez egy csalódással teli este volt számunkra, de elismerés jár a Brémának – remek munkát végeztek, és jól védték a területeiket.”

Mats Hummels: “Nem volt elég mély a játékunk az első félidőben, amire pedig nagy szükség van, ha területeket akarsz találni a pályán. Ez megkönnyítette a Werder dolgát, és ha hozzávesszük a mi védelmi hibáinkat ahhoz, ahogy ők felépítették az akcióikat, elmondhatjuk, hogy odaadtuk nekik a mérkőzést. Messze volt az ideális teljesítményünk ezen a mérkőzésen, de a nagyon rossztól is távol álltunk. Volt elég helyzetünk, hogy egyenlíteni tudjunk, így elmondhatjuk, hogy az eredmény igazságos volt összességében. Gratulálok a Werdernek.”

Van miért revansot venni a Kupában a Bréma ellen

Holnap este 20:45-kor folytatódik számunkra a Német Kupa, az ellenfelünk az a Werder Bremen lesz hazai pályán, amelyik együttes a tavalyi szezonban ajtót mutatott a csapatnak. Lucien Favre csapata ezen mindenképpen változtatna.

A 2020-as esztendőben eddig aligha lehet panasz a csapatra, hiszen mindhárom meccsét győzelemmel, öt rúgott góllal, ezáltal összesen 9 ponttal zárta. Az álomszerű kezdés nagy löketet adott a csapat önbizalmának, amire szükség is lesz, hiszen zsúfolt hónapnak néznek elébe a Sárga-Feketék.

Legutóbb az Union Berlin bánta a Dortmund pazar formáját, mely találkozón ezúttal a védelem is hibátlanul teljesített, kapott gól nélkül zárták a találkozót. A télen voltak változások a csapat háza táján, az új igazolás Erling Haaland azonban minden képzeletet felülmúlóan debütált, 3 mérkőzésen összesen 7 találatot jegyzett. Szintén remekel Jadon Sancho is, aki újabb rekordokat döntögetett, és ha már újak, Emre Can is a csapathoz érkezett, az ő játéka tovább lendíthet a jelenleg is remekül guruló szekeren.

Nem örvendhet azonban ilyen jó formának a Bréma, hiszen az eddigi három mérkőzéséből csak egyet nyert meg, a Düsseldorf ellen idegenben (0-1), míg a Hoffenheim hazai pályán verte el őket (0-3), és az az Augsburg is legyőzte őket (2-1), akik ellen a 2020-as év nyitányán 5-3-as győzelmet arattunk. A téli átigazolási szezonban szerénykedett a csapat, csupán Kevin Vogt (Hoffenheim) és Davie Selke (Hertha BSC) érkeztek kölcsönbe, míg Felix Beijmo visszatért a Malmőtől, igaz, őt rögtön tovább is adták kölcsönbe a Greuther Fürth-höz. A 16., osztályozós helyen szerénykedő csapatra ráfért volna egy vérfrissítés, végül az ősszel kissé botladozó kerettel kell kivívniuk a bennmaradást.

Keserű emlékeink lehetnek a legutóbbi kupapárharcunkról, hiszen tavaly épp a Bréma parancsolt megálljt a Dortmundnak, 1-1-es rendes játékidőt követően büntetőkkel múlták felül a BVB-t a Signal Iduna Parkban. Azóta a Bundesligában sem sikerült megfogni őket, mind tavasszal, mind ősszel 2-2-es döntetlent játszottak a felek, és legutóbb 2018. december 15-én sikerült őket legyőzni, akkor is szoros, 2-1-es végeredménnyel.

A keret mindenesetre adott lesz, a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Favre elmondta, egyedül Delaney nem bevethető, így nem léphet pályára korábbi klubja ellen a védekező középpályás. A svájci tréner azt is elmondta: a cél továbbra is a győzelmek megszerzése, és tudja, ezek a mérkőzések lendítettek a csapat önbizalmán. A felállással kapcsolatban biztosat még nem tudott, annyit erősített meg, hogy várható rotálás, így akár még Emre Cant is láthatjuk Dortmund-mezben, hiszen az edzéseken már részt vett, ez azon múlik, hogy a játékos miként érzi felkészültségét.

Reméljük hasonlóképp, mint a csapat, és ezúttal sikerül megfogni a Brémát, folytatva ezzel az eddig mutatott remek szériát.

Várható kezdőcsapatok:

Tizedik egymást követő győzelem, tizedik hátrányból fordítás a Mönchengladbach ellen

A Dortmund nézettségi rekordot döntött a Német Kupában a legjobb 16 közé való jutás során. A Sárga-Feketék 2-1-re győzték le a Mönchengladbachot 79.800 néző előtt, ami a második fordulók valaha volt legnagyobb nézői száma a Kupában. A mérkőzés érdekességei következnek.

Győzelmi sorozat: Ez volt a 10. egymás utáni győzelme a BVB-nak a Gladbach-kal szemben, akik a kupameccs előtt 11 nappal a bajnokságban is győzni tudtak 1-0-ra.

Dominancia: A BVB több, mint kétszer annyi kapuralövést mutatott be, mint ellenfele, 14-6-nál állt meg végül a mutató. A labdát 52%-ban birtokolta a hazai csapat, és a sikeres passzok tekintetében is eredményesebb volt (84%-82%), viszont szerelésekben a vendégek voltak hatékonyabbak (55%).

Dupla: Julian Brandt második és harmadik gólját jegyezte BVB mezben, első alkalommal tudott duplázni, és a két gól között három perc sem telt el. Legutóbb 2019. február 8-án tudott duplázni, amikor a Leverkusen 5-1-re győzte le a Mainzot.

Fordítás: A Dortmund a Gladbach ellen nyert legtöbbször úgy mérkőzést, hogy 1-0-ás hátrányba került. Korábban kilencszer fordítottak a bajnokságban ellenük, a mostani kupameccsel ez a szám 10-re duzzadt.

Rekordközönség: Az előző rekordot is a Dortmund tartotta 79.037 nézővel (Union Berlin ellen, 2018 októberében), de most 79.800-ra nőtt az új rekord.

Veretlenség: Marwin Hitz továbbra is veretlen a Dortmund meccsein, ahol játszott, így már 10 tétmeccsnél jár, ez kilenc győzelmet és egy döntetlent jelent.

Legjobb 16: A Sárga-Feketék kilenc egymást követő idény óta eljutottak a legjobb 16 közé. A legutolsó, második körös vereségük 2010-ben esett meg, akkor büntetőkkel az Offenbach jutott tovább.

Brandt: az ilyen győzelmek, mint ez is, összehozzák a csapatot

Hátrányból fordítva sikerült legyőznie a Borussia Mönchengladbachot a BVB-nek a Német Kupában, ezzel a fekete-sárgák bejutottak a legjobb tizenhat közé. A lefújást követően a találkozó legjobbja, Julian Brandt, valamint Lucien Favre vezetőedző és Lukasz Piszczek értékelt.

Lucien Favre: A játékosaim ma megmutatták, hogy képesek nagyon-nagyon jól teljesíteni. Sikerült megfordítanunk a mérkőzést, ez pedig különösen fontos volt számunkra, hiszen szerettünk volna a legjobb tizenhat közé jutni. Az teljesen világos volt, hogy nehéz találkozó lesz, hiszen a Bundesliga éllovasa ellen kellett futballoznunk. A teljesítményünk rendben volt ezen az estén, de persze még mindig van pár apróság, amiben fejlődnünk kell.

Julian Brandt: Azt hiszem a találkozó végén mindent jól csináltunk. Voltak a mérkőzésnek olyan periódusai, amikor kissé tutyimutyi módon futballoztunk, a Mönchengladbach gólja éppen egy ilyen szakaszban született meg. Sok mindent megélt már a Signal Iduna Park közönsége, és mindenki tisztában volt azzal, hogy meg fogjuk tudni fordítani a meccset. Minél több ilyen sikerre van szükségünk, hogy önbizalmat szerezzünk, különösen az elmúlt hetek után. Az ilyen győzelmek, mint a mai is, összehozzák a csapatot, nagyon jót tesznek nekünk. Folytatnunk kell a munkát és újra hinnünk kell magunkban.

Lukasz Piszczek: A második félidőben nem hagytuk a ‘Gladbachot helyzeteket kialakítani, tulajdonképpen csak egyszer sikerült feltörniük a védelmünket, méghozzá a góljuknál. Ezt követően megmutatta a csapat az erejét. Örülök Julian ma esti teljesítményének, hiszen ő egy remek futballista és végre kifizetődtek az erőfeszítései a két góljának köszönhetően. Örülünk a sikernek, de azt is tudjuk, sok mindent kell még tennünk azért, hogy fejlődjünk.

Julian Brandt és tíz perc futball továbbjutást ért a kupában

Hátrányból fordítva aratott győzelmet a BVB a Bundesligában listavezető Mönchengladbach ellen és bejutott a legjobb 16 közé a Német Kupában. Julian Brandt eddigi legjobb meccsét játszotta fekete-sárgában.

Nem sok ideje volt az elmélkedésre a csapatnak a csalódást keltő játékot hozó Schalke elleni derbi után, máris újabb komoly feladat várt Lucien Favre csapatára a Német Kupában. Az ellenfél az a Mönchengladbach volt, amelyet tizenegy nappal korábban Marco Reus góljának és Roman Bürki bravúrjainak köszönhetően legyőzött a bajnokságban a BVB, ezúttal viszont egyikőjük játékára sem számíthatott Favre.

Ha mindez nem lenne elég, Mats Hummels is belázasodott a találkozó előtt, így a Zagadou-Akanji belső védő kettőssel kellett felvennie a harcot a Dortmundnak a Bundesliga listavezetőjével. Persze, a túloldalon Marco Rose helyzete sem volt éppen rózsás, a ‘Gladbach vezetőedzője nem kevesebb mint nyolc játékosára nem számíthatott sérülés miatt. Hazai oldalon ugyanakkor Paco Alcácer végre leülhetett a kispadra, a csatár pozíciójában viszont Jakob Bruun Larsen kapott végül lehetőséget a vezetőedzőtől.

Az időjárás nem fogadta kegyeibe a csapatokat, mindössze kettő fokot regisztráltak a hőmérők a kezdő sípszó felharsanásakor. Azt is gondolhattuk volna, hogy a cudar idő hatására majd jobban csipkedik magukat a csapatok, de az első félidő meglehetősen alacsony iramban csordogált végig. A vendégek Marcus Thuram révén szerezhettek volna vezetést, aki Manuel Akanji menetrend szerint érkező hibáját kihasználva pofozhatott volna a kapuba egy centerezést, azonban Marwin Hitz jó reflexekkel hárítani tudta a kísérletet. Dortmundi részről Thorgan Hazard állt legközelebb a gólhoz, a belga támadó a 29. percben távolról vette célba a vendég kaput, lövése pedig a keresztlécen csattant.

A fordulás után sem sokat változott a játék képe – ezt a mondatrészt mostanában elég gyakran leírhatjuk – de mintha a Mönchengladbach játékosai fokozatosan fáradni kezdtek volna. A vendégek egyre több hibát vétettek a támadások felépítésében, míg a fekete-sárgák több kisebb-nagyobb – inkább kisebb – helyzetecskét is kidolgoztak, de komoly veszélyt egyik sem jelentett Sommer kapujára.

A 71. percben aztán némi túlzással a semmiből megszerezte a vezetést a ‘Gladbach, Oscar Wendt iramodott meg a bal szélen, majd centerezett középre, az érkező Thuram pedig ezúttal már nem hibázott. A bekapott gól varázsütésre ébresztette fel az addig mély álomban szendergő Dortmundot, s ezúttal Lucien Favre-ot is dicséret illeti, mert a Schulz-Götze csere kifejezetten hasznosnak bizonyult a hajrára. A Schalke ellen kézsérülést szenvedő Götze az utolsó tíz percben sokat vonta magát játékba, s ebben a periódusban sokkal jobban is futballozott a BVB.

A Mönchengladbach vezető gólja után hat perccel érkezett is az egyenlítés, méghozzá attól a Julian Brandttól, aki pályafutása legjobb mérkőzését játszotta fekte-sárgában. Bár a találathoz kellett jókora szerencse is – kétszer pattant meg vendég védő lábán a labda, mielőtt a hálóba vágódott -, aligha vitatkozhat azzal bárki is, hogy a Leverkusentől érkező támadó megérdemelte a gólt. Ha pedig egy üzlet egyszer beindul, akkor nem lehet megállítani, három perccel később már a Dortmundnál volt az előny. Az akció kulcspasszát ismét Brandt adta, szenzációs mozdulattal tolta talppal Götze elé a labdát a tizenhatoson belül, aki kijátszotta Hazardnak. A belga középre ívelt, ahol a berobbanó Brandtról teljesen elfeledkezett a védelem, így a fekete-sárga Borussia középpályása megszerezte második gólját, s tulajdonképpen továbbfejelte a csapatot a legjobb tizenhat közé.

A 92. percben Jadon Sancho dönthette el volna végleg a továbbjutás sorsát, de az angol szélső a tizenhatoson belülről kapu fölé bombázott, s bár az utolsó másodpercekben még Thuram előtt adódott egy lehetőség az egyenlítésre, újabb gól már nem született. Érdemes kiemelni még Dan-Axel Zagadou teljesítményét, a fiatal francia ugyanis szinte hiba nélkül hozta le a találkozót a védelem közepén, s jóval stabilabbnak tűnt, mint az egyébként állandó kezdő Akanji.

A Dortmund vasárnap a Wolfsburg ellen folytatja a bajnokságban, majd következik az Inter elleni “visszavágó” a Bajnokok Ligájában”.