Reus: “… aligha lepődhettünk meg ezen” – a mérkőzés reakciói

A 2-2-es döntetlen a Freiburg ellen azt eredményezte, hogy a Dortmund csak egy pontot vitt haza, amit Marco Reus túl kevésnek ítélt meg. Sebastian Kehl szerint az az elhullajtott két pont hatalmas löketet adott volna a csapatnak a tabellán. A mérkőzés reakciói következnek.

Mats Hummels: “Nagyon frusztráltak vagyunk. Az elmúlt két idegenbeli mérkőzésünkön egyaránt 2-2 pontot dobtunk el öngólok miatt. Amíg a Freiburg nem egyenlített ki 1-1-re, egy szimpla lövésük sem volt. Ezzel a tudattal visszanézve különösen balszerencsés, hogy 2-2-re zártunk, még akkor is, ha a mi teljesítményünk sem volt kimagasló. Tudjuk, hogy fejlődnünk kell. Most valamennyiünk elutazik a nemzeti válogatottjával, de a szünet után csak a győzelmet preferáljuk.  Az egyetlen pozitívum, hogy egyik csapat sem húzott el ma igazán, még mindig közel vagyunk egy nagyon szoros tabellán.”

Marco Reus: “A 2-2 nagyon keserű. Ez tükrözi a játékunkat, és a tényt, hogy nem teljesítünk meggyőzően. Aligha lepődhetünk meg azon, hogy csak egy ponttal térünk haza, ami nagyon kevés. A továbblépés nem ad annyi magabiztosságot nekünk, amennyit általában szokott. Remélem, hogy a válogatott szünet jót tesz nekünk, és kiüríti a fejeket, így a szezon következő fázisába frissen és megújulva léphetünk át. Gyorsan jönnek a következő fordulók, és kemények lesznek: késznek kell lennünk, és másképp kell reagáljunk, különösen ha megszerezzük a vezetést.”

Sebastian Kehl: “Egyértelműen csalódottak vagyunk, hogy újabb mérkőzést adtunk el a végén, olyan teljesítményt nyúlva, ami távol áll a legjobbunktól, ez elől nincs menekvés. Sokkal jobban éreznénk magunkat, ha elvisszük azt a két pontot is, mivel hatalmas lendületet nyertünk volna a tabellán, ha ezek a pontok is a nevünk mellett szerepelnének, a nyugodtság érzetét eredményezte volna. Jelen pillanatban azonban nem tartunk itt. Keményen dolgozunk, és fejlődnünk kell, még mindig elég szoros a tabella. Az a tény, hogy az SC Freiburg mindennel nekünk támadt és rohamozott, nem érhetett bennünket meglepetésként. Ezután persze nekünk arra kellett volna figyelnünk, hogy megakadályozzuk az íveléseket, belemenjünk a párharcokba, és együtt védekezzünk, ezt egy-két szituációban jobban kivitelezhettük volna.”

Újabb fájdalmas döntetlen, ezúttal Freiburgban

A Borussia lemásolta frankfurti teljesítményét, ismét az utolsó percekben, ezúttal egy Manuel Akanji öngóllal veszített fontos pontokat. Zsinórban harmadik mérkőzésén játszott 2-2-es döntetlent a csapat a Bundesligában.

Óriási lehetőséget szalasztott el a BVB a Bundesliga hetedik fordulójában, persze ezt a találkozó közben még aligha tudhatták a játékosok. A Bayern München hazai pályán szenvedett vereséget a Hoffenheimtől, a Lipcse és a Leverkusen pedig egymástól raboltak el fontos pontokat, így egy győzelemmel a második helyre ugorhatott volna fel a Dortmund a tabellán.

Lucien Favre együttese az elmúlt hetekben kisebb gödörbe került, s azt gondolhattuk, hogy a Slavia elleni BL-győzelem majd kihúzza a dortmundiakat ebből, de a szokásos hibák ezúttal is felütötték fejüket. Persze, a Freiburg ellen sem mehetett biztosra a csapat, a freiburgiak ugyanis kifejezetten jól kezdték a bajnokságot, s a forduló előtt a BVB előtt helyezkedtek el a tabellán.

A gólgyártást Axel Witsel kezdte el – az elmúlt hetekben trenddé vált a csapat háza táján, hogy a csatárok helyett a középpályások és a védők szállítják a gólokat -, egy belga összjáték végén Thorgan Hazard passzát vágta kapásból a freiburgi kapuba. A második félidő elején felsejlett a prágai találkozó, a hazaiak saját térfelére szorították a Dortmundot, az 55. percben pedig a kifejezetten jól futballozó Luca Waldschmidt lövésével ki is egyenlítettek.

A bekapott gól után sebességet váltott a Dortmund – no, nem nagyon -, és Achraf Hakimi annyira belejött a gólszerzésbe, hogy ismét eredményes tudott lenni, remek csellel verte át védőjét a tizenhatoson belül, majd éles szögből a freiburgi kapuba lőtt, a labda megpattant még egy hazai védő lábán, de a lényegen ez nem változtatott.

A vezetés után teljesen visszaállt a BVB, mintha valamilyen láthatatlan gyeplő fogta volna vissza a játékosokat, lassan járt a labda a lábakon, kevés mozgás jellemezte a találkozó ezen periódusában a dortmundi játékot, aminek a hajrában meg is lett a böjtje. Egy freiburgi beadást Akanji csúsztatott a hosszú sarokra, ám nem sikerült felszabadítani, az élesen visszalőtt labdába pedig olyan szerencsétlenül ért bele a svájci védő, hogy Roman Bürkinek már nem volt ideje reagálni a megmozdulásra.

Akárcsak Frankfurtban, ezúttal is egy öngóllal adta el előnyét a csapat az utolsó percekben, ezzel zsinórban a harmadik bajnoki találkozóján ért el 2-2-es döntetlent és nem sikerült faragnia hátrányát az éllovasok mögött. Most válogatott szünet következik, azután a Borussia Mönchengladbachot fogadja a csapat a bajnokságban.

Az újabb pontvesztés ténye mellett az lehet különösen fájó dortmundi részről, hogy az elmúlt hetekben rossz is nézni a csapat játékát, s hiába tiltakozott néhány napja Marco Reus az ellen, hogy mentális gondjai lennének a csapatnak, szemmel láthatóan valami nem stimmel a Ruhr-vidék fekete-sárga felén.

Lenyűgöző szériában a Freiburg ellen

Ma délután 15:30-tól a Freiburg otthonában lép pályára a BVB, akik ellen a legutóbbi nyolc idegenbeli bajnokin veretlen maradt a csapat, a lehetséges 24 pontból 22-t elhozva, ráadásul a legutóbbi hat idegenbeli találkozón még csak gólt sem kapott az együttes. A Dortmund idegenben még soha senki ellen nem tartott fenn ilyen hosszú veretlenséget a bajnokságban.

Ha összességében vizsgáljuk, ez a mutató 16 bajnoki mérkőzésre nyúlik vissza, azóta veretlen a Freiburg ellen a Dortmund. Ez a leghosszabb sorozatok élvonalbeli csapat ellen, amivel beállították a Nürnberg elleni rekordjukat, melyet 1992 és 2007 között tartott fenn a csapat – vagyis ha ma pontot szerzünk, biztosan beállítunk egy új rekordot.
Ezen idegenbeli szériában a Freiburg mindössze két pontot szerzett, hét rúgott gól mellé negyvenhat kapott társul. Csak a Bayern győzte le többször a breisgaui klubot (26) a Dortmundnál (25). Az SCF mindössze háromszor győzte le a BVB-t 38 Bundesligás találkozójuk során.

Az idei szezonban a hazaiak elkapták a fonalat, legutóbbi hét bajnokijukból mindössze egyet veszítettek el: 2019. augusztus 31-én a Köln ellen kapituláltak 2-1-re. Streich csapata 13 pontot szerzett az eddigi hat bajnokin, ami majdnem a duplája a tavalyi ilyenkori teljesítményüknek, egyúttal klubrekordot is jelent. Kissé meglepő módon holtversenyben ugyan, de a Freiburg csapatánál több győzelmet senki sem jegyzett, a hazaiak négy alkalommal szerezték meg a három pontot idén, a Dortmund csupán háromszor. Gólszerzés terén is biztató a helyzetük, hiszen legutóbbi 10 meccsükön csupán egyszer nem tudtak betalálni – igaz, a legutóbbi 12 találkozó során mindössze egyszer úszták meg kapott gól nélkül.

Szintén 2019. augusztus 31-et írtunk, mikor a Dortmund veszített egyet legutóbbi kilenc meccséből: az Union Berlin elleni 3-1-es vereség ezen a napon született. Gólokban a vendégek részéről sincs hiány, legutóbbi 12 bajnokiján rendre betalált a csapat, ráadásul a Sárga-Feketék meccsei a legintenzívebbek gólok terén, hiszen 26 találatot hoztak eddig a Ruhr-vidékiek meccsei.

Nagy kérdés, hogy ma ki fog gólt jegyezni, hiszen Paco Alcácer sérüléssel bajlódik, és játéka kérdéses, mellette pedig Schulz sem lép pályára biztosan. A hazaiaknál Flekken sérült meg, de Frantz, Gulde és Terrazzino sem biztos, hogy pályára léphet.

Ma 15:30-kor Sven Jablovski sípszavára indul a mérkőzés, akinek munkáját Holger Henschel és Thomas Gorniak segíti, a negyedik játékvezető Patrick Alt lesz.A videóbírói tisztséget Deniz Aytekin és Eduard Beitinger tölti majd be.

Várható kezdőcsapatok:

13. meccsnap – 13. büntető!

Az SC Freiburg koncentráltan védekezett, és kevés helyzetet engedett ellenfelének. A Dortmund csupán 11 alkalommal tudott kapura lőni, de emellett a védelemben jeleskedett: a Freiburg csupán ötször lőtt kapura, és csak egyszer a második félidőben. A mérkőzés érdekességei következnek.

Biztonság: A 13. játéknapon Marco Reus 13. bajnoki büntetőjét lőtte, és ebből 11-et váltott gólra, a mostanival együtt.

Hatékony csere: Paco Alcácer kilencedik gólját lőtte a padról beszállva, amivel már most beérte a freiburgi Nils Petersen rekordját 2017-ből, és Ioan Viorel Ganeáét 2003-ból (Stuttgart). A spanyol játékos mind a hat alkalommal eredményes volt, amikor csereként beszállt. A kilenc csereként szerzett gól egyben klubrekord is, Amoroso és Ewerthon csúcsát adta át a múltnak ezzel.

Gólpasszkirály: Jadon Sancho a dortmundi kapura lövések terén nyolcban volt jelen, kiharcolta a büntetőt, és kulcsembere volt a második találatnak is. Az angol játékos immár kilenc gólpasszal büszkélkedik, korábban egy dortmundi játékos sem érte ezt el 13 mérkőzés alatt.

Labdavonzó: Axel Witsel 143-szor ért a labdába, ezzel abszolút csúcstartó a szezonban a Dortmund játékosait figyelembe véve.

Labdabiztosság: A dortmundi passzok csupán hét százaléka nem a megfelelő emberhez ért el.

Sorozat: A Dortmund zsinórban 15. alkalommal játszott úgy a Freiburggal, hogy nem veszített, és csupán kétszer hullajtott pontot ebben a szériában.

Széria: A Dortmund legutóbbi kilenc bajnokijából nyolcat megnyertek, a lehetséges 27-ből 25 pontot szerzett, és jövő héten Gelsenkirchenbe nagy magabiztossággal érkezhet.

Delaney: …talán nem ez volt a legelőnyösebb oldalunk

Mind a játékosok, mind az edző elégedett volt az eredménnyel, de a teljesítmény kapcsán már voltak kritikus hangok a Freiburg elleni találkozót követően. “Nem volt könnyű, és talán nem ez volt a legelőnyösebb oldalunk” – mondta ennek kapcsán Thomas Delaney. A mérkőzés reakciói következnek.

Thomas Delaney: “Jól teljesítettünk ma. Nem volt könnyű, és talán nem ez volt a legelőnyösebb oldalunk. Sokat harcoltunk, de pozitívak is maradtunk egyúttal, én elégedett vagyok. Ez hétről-hétre egyre nehezebb, rengeteget futunk és dolgozunk, viszont ez jól is működik. A Freiburg erősen védekezett, és mindig benne van egy kontra veszélye a játékukban. A második gól után kicsit lehiggadtunk, elég későn sikerült értékesítenünk.”

Marco Reus: “A pontokon kívül, melyeket bezsebeltünk, semmi mást nem nyertünk. Koncentráltak maradtunk. Ha olyan meccseket nyersz meg, mint a mai, akkor a tabella tetejénél maradhatsz. A Freiburg a Brugge-höz hasonlóan mélyen védekezett. Ha a második félidőben az elején meglövöm a második gólomat, alighanem kivettük volna a szelet a Freiburg vitorlájából – az 1-0-ás vezetés mindig veszélyes, különösen úgy, hogy megmutatták Münchenben: képesek egyenlíteni. Paco viszont megint formában volt, és győzelemhez segített minket. Nagyon boldogok vagyunk, hogy újra győzelmet ünnepelhettünk az elmúlt pár fárasztó hetet követően.

Roman Bürki: “A helyzetünk hasonló volt a szerdaihoz: az ellenfelünk mélyen védekezett, és kontrákra rendezkedett be. A Freiburg nem teremtett veszélyes helyzeteket, mindenesetre boldog voltam, amikor kettőre nőtt az előnyünk, hiszen az egy gólos előny mindig veszélyes. Nehéz volt úgy játszani az első félidőt, hogy néma volt a stadion, viszont jól teljesítettünk, és jól hoztuk ki a labdákat. Összességében elégedettek lehetünk a teljesítményünkkel, és győzelmünkkel.”

Ömer Toprak: “Nagyon nehéz lesz, tudtuk ezt a meccs előtt. A Freiburg Bayern elleni eredménye figyelmeztető volt, de szerencsére jól teljesítettünk.”

Lucien Favre: “Nem volt egyszerű. Nagyon türelmesnek kellett lennünk, és rengeteg passzt kellett játsszunk, hogy helyet találjunk. A Freiburg nagyon összeszedetten védekezett, és most van pár részlet, amin dolgoznunk kell következő szombatig.”