Készek vagyunk lehetővé tenni a lehetetlent!

Nehéz visszavágóra készül a Borussia Dortmuund, hiszen a Tottenham elleni első találkozón 3-0-ra maradt alul a csapat a londoniakkal szemben. A Tottenham tudja, hogy ez az eredmény nem garancia, a Dortmund pedig saját rekordját kell, hogy megugorja, ha fordítani szeretne a párharcon.

A londoniaknak nem kell sokat visszatekintenie az időben, ha a nagy előny elherdálásának gondolatától aggódnak: 2013-ban az Internazionale ellen hasonlóan jól kezdtek az első körben, ám az Inter kiharcolta a hosszabbítást, végül tovább is jutott a milánói együttes idegenben lőtt több góllal. A Dortmund számára nem ismeretlen a hátrányból felállás, legutóbb a Benfica ellen fordítottak, az 1-0-ás vereséget követően ugyanis 4-0-ra nyerték a visszavágót, de a legnagyobb hátrány, amit ledolgoztak, 2-0 volt az 1999/2000-es szezonban a Rangers ellen, ott büntetőkkel múlták felül az ellenfelet. Ha a továbbjutás nem is sikerült, de hatalmasat küzdött a Real Madrid ellen is a Sárga-Fekete legénység, a 2013/14-es szezonban 3-0-ás hátrányból hamar ledolgoztak kettőt Klopp fiai, ám az utolsó, egyenlítő találat több játékos lábában is benne maradt.

A képlet egyszerű: 3-0-ával hosszabbítás, 4-0-val győzelem, 4-1-gyel viszont már kiesés következik. Ha a Tottenham gólt szerez, arra már néggyel több góllal kell válaszolni, így a védelem stabilitása és a támadószekció hatékonysága ma különösen fontos lesz. A Spurs alig veszített ekkora előnyből, így kényelmesen várhatják a mai találkozót, de Németország ellen nem mindig szerencsések: legnagyobb európai vereségüket a Kölntől szenvedték el, 1995-ben az Intertotó Kupában 8-0-ás végeredmény állt a kijelzőn.

Lucien Favre a sajtótájékoztatón elmondta, tudja, hogy nehéz dolga lesz a csapatnak, de sejtelmes mosollyal annyit mondott, hogy sose lehet tudni, mi fog történni. Marco Reus hozzátette, ebben a stadionban nem egy alkalommal írtak már csodát, és kellő hittel, magabiztossággal képesek lehetnek megoldani a lehetetlent is. Hangsúlyozta továbbá a védelem stabilitását, és a helyzetek kritikus kihasználását is, mint kulcsát az egész mérkőzésnek, majd hozzátette: készen állnak arra is, hogy 120 percet intenzív tempóban játsszanak, ha szükséges.

Reméljük, ez nem lesz szükséges, és valóban csodát láthatunk – cél a legjobb 8 közé jutás, mindent bele!

Várható kezdőcsapatok:

Három góllal büntette a Tottenham a megtorpanó Dortmundot

Nagy pofonba szaladt bele a Dortmund a Tottenham ellen, amely együttes a Wembley stadionban három találattal torolta meg vendégei hibáit. Láttunk már csodákat, de kevés remény maradt ezzel a folytatásra.

A Sárga-Feketék remekül koncentrával, taktikusan kezdtek az első félidőben, mikor az ellenfelüknél járt a labda, kevés levegőhöz hagyták jutni a londoniakat. Csak Moura hetedik perces kísérlete, valamint Son próbálkozása jelentett veszélyt, amit Bürki védett a 36. percben járva.

A Dortmund sokkal inkább uralma alatt tartotta a mérkőzést, a 15. percben Götze és Pulisic kényszerítette Foythot hibára, de az amerikai lövését hárítani tudta Lloris. A 35. percben a francia hálóőr már Delaney-val nézhetett farkasszemet, majd a félidő vége előtt Sancho beadásából érkező Zagadou-fejest is védte.

A közel ötezer fős utazóközönség elégedett lehetett az első játékrészben látottakkal, azonban a második félidőből csupán hetven másodperc telt el, és Son talpra ugrasztotta a Wembley-t: Vertonghen beadásáról Zagadou éppen lemaradt, ám a koreai játékos védhetetlen lövést eresztett levegőből a hálóba. A Tottenham felpörgött, erő és dinamika költözött játékukba, mellyel a Dortmund már nem tudta tartani a lépést, és a 83. percben előbb Vertonghen duplázta meg az előnyt, végül a csereként beállt Llorente biztosította be a végeredményt.

A folytatásra március 5-én kerül sor, az biztos, hogy a Dortmundnak kőkemény feladata lesz, ha tovább szeretne jutni a párharcból.

A mérkőzés összefoglalója:

Elveszítettük a koncentrációnkat – REAKCIÓK

Felemás érzésekkel nyilatkoztak a Borussia Dortmund játékosai a Tottenham elleni (3-0) BL-nyolcaddöntő után – akadt, aki szerint a következetesség hiányzott, és volt olyan is, aki a koncentráció hiányát hozta fel a vereség okaként.

Roman Bürki: “Az első félidőben csak egy lehetőségünk volt, a másodikban szinte semmi. Ha egy robusztus csapat ellen játszunk, akkor nehézségeink vannak, mert nem tudunk ellenük mit csinálni. Már néhány héttel ezelőtt ütemszerűen kapjuk a gólokat, ami nem egyszerű és nem érdemtelen. Kevésbé uraljuk a mérkőzést, nem vagyunk figyelmesek, és határozottabban kell védekeznünk. Ezt már az edzésen el kell kezdenünk, és mindenképpen javítanunk kell.”

Mario Götze: “A második félidőben nagyon gyorsan gólt kaptunk, ami kicsit kizökkentett a nyugalmunkból. A második gól a lefújás előtt természetesen eléggé elkeserítő volt. Ha az első félidőt megnézzük, akkor voltak lehetőségeink, és viszonylag kiegyensúlyozottak voltunk, jól álltunk, de egy ilyen apró dolog szokott dönteni. Egy vagy több szituációban hiányzott a következetességünk, és ez nem működött. Vissza kell térnünk a helyes útra, mivel hétfőn lesz a következő mérkőzésünk.”

Jadon Sancho: “Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a Tottenham nem ért utol minket. A második félidőben kicsit elveszítettük a koncentrációnkat majd ilyen gólokat kaptunk. Nagyon örülök, hogy a családom és a barátaim előtt játszhattam, hiszen nem láthatom olyan gyakran őket, mivel Németországban játszom. Továbbra is keményen fogunk edzeni, és remélhetőleg a visszavágón gólokat fogunk szerezni.”

Régi ismerőssel nézünk farkasszemet a BL-ben

Nincs megállás, újra pályára lép a csapat, ezúttal a Bajnokok Ligája tér vissza képernyőkre és az életünkbe is. Az ellenfelünk a már közelmúltból jól megismert Tottenham Hotspur lesz, a Wembley Stadionban küzdhetünk meg első körben a továbbjutásért.

2016 és 2017. Ez a két év volt az, mikor a két együttes megmérkőzött egymással, és teljesen ellentétes eredmények születtek: míg 2016-ban az EL-ben mindkét párharcon felül tudtuk múlni londoni ellenfelünket, úgy 2017-ben fordult a kocka, a gyengén szereplő Dortmund kétszer is fejet hajtott ellenfele előtt. Apró érdekesség, hogy a győztes idegenbeli mérkőzések mindkétszer 2-1-gyel végződtek, és hazai mérkőzésen a fogadó fél egyaránt három gólig jutott. Ezt a sormintát erre a párharcra sem bánnánk…

Mindkét csapatnak saját bajnokságában az ötös a bűvös szám: a Dortmund ennyivel vezeti a tabellát a Bayern előtt a Bundesligában, míg a Tottenham ennyi ponttal elmaradva követi a Liverpool-Manchester City kettőst. Pochettino legénysége most jó szériát tudhat maga mögött, hiszen – bár a hazai kupákból kiesett – legutóbbi négy bajnokiját behúzta, hétvégén a Leicester ellen nyertek 3-1-re, ráadásul két kiválóságuk nélkül, hiszen Harry Kane és Dele Alli is sérült. Az így bekerült Son ihletett formában játszik, legutóbbi három mérkőzésén egyaránt betalált, így maradt még puskapor az argentin tréner tárában.

A Dortmund ezzel szemben kissé megtorpant, a Lipcsét még elkaptuk (0-1), a Hannovert helybenhagytuk (5-1), ám azóta a Frankfurt ellen döntetlen (1-1), a Werder ellen kupakiesés (1-1, h. u. 3-3, büntetők 2-4), majd most hétvégén a Hoffenheim ellen is egy drámai döntetlen következett (3-0 után 12 perc alatt egyenlített a vendégcsapat), ráadásul Marco Reus sérülése tovább sújt minket, a Tottenham ellen sem léphet pályára, ráadásul a Nürnberg ellen is várhatóan pihentetni fogják).

A BL-csoportkörét mindkét csapat szorosan zárta, a Tottenham holtversenyben lett második az Interrel, amellyel oda-vissza győzték le egymást, ám végül a londoniak jutottak tovább a Barcelona mögött. A Dortmund nagy eséllyel pályázott az első helyre a botladozó Monaco, Brugge és Atlético mellett, ám a végére kiengedett a csapat, és a dolgok szerencsés alakulása miatt tudta visszahódítani az első helyet.

A legjobb 16 közötti küzdelmekbe a Dortmund legutóbb a 2014/15-ös szezonban kapott ki az olasz rekorder Juventustól, míg a Tottenham hazai pályán képtelen volt mérkőzést nyerni a kieséses szakaszban – egy döntetlen és két vereség a mérleg, és csak egy gólt sikerült szerezniük ezen találkozók alatt. Ráadásul csak egyszer érték el a negyeddöntőket, még 2010/11-ben, akkor az AC Milanon keresztül vezetett az út. Német csapatok ellen egészen a Dortmund elleni EL-meccsig veretlen volt a londoni alakulat, így jó ómenként tekinthetünk arra, hogy a hat győzelmes és egy döntetlenes szériát éppen mi szakítottuk meg.

A mérkőzést spanyol sípmester fogja vezetni, a valenciai Miguel Mateu Lahoz lesz érdekelt a mérkőzésen, aki harmadik alkalommal vezet a Dortmundnak találkozót. Lahoz a Galatasaray és Juventus elleni találkozókat vezette, előbbit 4-0-ra nyertük, utóbbi során viszont 2-1-re alulmaradtunk a Zebrákkal szemben, majd ki is estünk. Lahoz 2011 óta FIFA bíró, a BL-ben 21 mérkőzést vezetett eddig, az UEFA színeiben nyolcvan mérkőzés van a háta mögött.

Nehéz megjósolni, mi várható szerdán a Wembley-ben, ami biztos, hogy nyitott a kapu, és reméljük, hogy ezen az ajtón mi mehetünk majd át. Szerdán 21 órától kezdetét veszi a találkozó, a visszavágóra március ötödikén kerül majd sor.

BL: teljesen kiegyenlített párharc vár ránk

A Borussia a Tottenhammel találkozik a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében – derült ki a hétfői sorsoláson. A továbbjutási esélyekről nehéz egyelőre nyilatkozni, de vélhetően az egyik legkiegyenlítettebb párharcot fogja látni a Wembley (vagy a felújított White Hart Lane) és a Signal Iduna Park közönsége egyaránt.

Hetedik alkalommal nézhet farkasszemet angol csapattal a Dortmund az európai kupaporond egyenes kieséses szakaszában, s mivel Lucien Favre együttese megnyerte kvartettjét, így annyi helyzeti előnye van, hogy hazai pályán játszhatja a visszavágót a Tottenham ellen 2019. március 5-én. Az első felvonásra február 13-án kerül sor Angliában, s abban mindkét fél egyetért, hogy rendkívül kiegyenlített ütközetek következnek.

“A Bajnokok Ligája kieséses szakaszának minden egyes mérkőzése nagyon nehéz. Jelenlegi állás szerint 50-50 százalék az esélye mindkét csapatnak a továbbjutásra” – mondta Hans-Joachim Watzke a sorsolás után.

Ha csak a BVB és az angol csapatok közös európai történelmét vesszük alapul, az is alátámasztja a vezérigazgató állítását. A sárga-feketék eddig háromszor véreztek el angol csapat ellen az európai kupaporondon akkor, amikor már a kiesés volt a tét, három alkalommal viszont a dortmundiak örülhettek: 1966-ban a West Ham, 1997-ben a Manchester United, 2016-ban pedig a Tottenham hajolt meg a sárga-fekete sereg előtt.

A Tottenham jelenleg a harmadik helyet foglalja el a Premier League tabelláján, a csoportkörből pedig vért izzadva jutott tovább a Barcelona mögött, két győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel. “1-1-es döntetlent értek el Barcelonában, ez minden, amit el kell mondanom arról, hogy milyen erősek” – tette hozzá Lucien Favre. Éppen ez a döntetlen – no, meg az Inter hollandiai pontvesztése kellett ahhoz, hogy megcsípjék a csoport második helyét, de így is csak kedvezőbb egymás elleni mérlegüknek köszönhetően előzték meg az olaszokat.

“Kaphattunk volna könnyebb sorsolást, de azt hiszem, hogy kaphattunk volna egy kicsit nehezebbet is. Minden szempontból izgalmas párharc előtt állunk” – mondta Michael Zorc. “Azt hiszem ez egy nagyon kiegyenlített csata lesz. A felek nem is olyan régen, 2016-ban találkoztak az Európa-ligában, persze azokból a találkozókból nem vonhatunk le messzemenő következtetéseket, hiszen azóta jelentősen átalakult a Borussia kerete. Akkor egyébként kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel lépett tovább a BVB.

A tökéletes végszót Watzke mondta ki: “Tovább akarunk jutni!” És ez így is van rendjén.