Pletykafészek - Élő

Szezon 17/18 – Európa Liga

Az Európa Liga idei kiírását a legjobb 32 között kezdi meg a Borussia, miután a Bajnokok Ligájában csoportjának harmadik helyén végzett.

A kieséses szakaszban résztvevő csapatok:
Csoportelsők: 
Villarreal (spanyol), Dinamo Kijev (ukrán), Sporting Braga (portugál), AC Milan (olasz), Atalanta (olasz), Lokomotiv Moszkva (orosz), Viktoria Plzen (cseh), Arsenal (angol), Red Bull Salzburg (osztrák), Athletic Bilbao (spanyol), Lazio (olasz), Zenit (orosz)
Másodikok: Asztana (kazah), Partizan Beograd (szerb), Ludogorec (bolgár), AEK Athén (görög), Lyon (francia), FC Köbenhavn (dán), FCSB (román), Crvena zvezda (szerb), Marseille (francia),
Östersund (svéd), Nice (francia), Real Sociedad (spanyol)
A Bajnokok Ligájából csatlakoznak: CSZKA Moszkva (orosz), Celtic (skót), Atlético Madrid (spanyol), Sporting CP (portugál), Szpartak Moszkva (orosz), Napoli (olasz), RB Leipzig (német), Borussia Dortmund (német)

Kiemeltek: Villarreal (spanyol), Dinamo Kijev (ukrán), Sporting Braga (portugál), AC Milan (olasz), Atalanta (olasz), Lokomotiv Moszkva (orosz), Viktoria Plzen (cseh), Arsenal (angol), Red Bull Salzburg (osztrák), Athletic Bilbao (spanyol), Lazio (olasz), Zenit (orosz), CSZKA Moszkva (orosz), Atlético Madrid (spanyol), RB Leipzig (német), Sporting CP (portugál)
Nem kiemeltek: Asztana (kazah), Partizan Beograd (szerb), Ludogorec (bolgár), AEK Athén (görög), Lyon (francia), FC Köbenhavn (dán), FCSB (román), Crvena zvezda (szerb), Marseille (francia), Östersund (svéd), Nice (francia), Real Sociedad (spanyol), Napoli (olasz), Szpartak Moszkva (orosz), Celtic (skót), Borussia Dortmund (német)

Sorsolás: december 11., hétfő

Lehetséges ellenfelek:
Villarreal (spanyol), Dinamo Kijev (ukrán), Sporting Braga (portugál), AC Milan (olasz), Atalanta (olasz), Lokomotiv Moszkva (orosz), Viktoria Plzen (cseh), Arsenal (angol), Red Bull Salzburg (osztrák), Athletic Bilbao (spanyol), Lazio (olasz), Zenit (orosz), CSZKA Moszkva (orosz), Atlético Madrid (spanyol), Sporting CP (portugál)

 

#
Hazai csapat
Vendég csapat
Helyszín
Eredmény
Legjobb 32, 1. mérkőzés (február 15.)
Borussia Dortmund
Atalanta
Dortmund
Legjobb 32, 2. mérkőzés (február 22.)
Atalanta
Borussia Dortmund
Bergamo
Legjobb 16, 1. mérkőzés (március 7.)
Borussia Dortmund
Salzburg
Dortmund
Legjobb 16, 2. mérkőzés (március 15.)
Salzburg
Borussia Dortmund
Salzburg